w
googluj

Gpredict 2.2.1


Gpredict – program dla wszystkich miłośników astronomii, który pozwala na bieżąco śledzić aktualny ruch satelitów, by na przykład łatwiej zlokalizować je na niebie lub zaplanować obserwacje na konkretną godzinę, kiedy dany obiekt będzie mógł być widoczny na nieboskłonie. Aplikacja dostarcza wielu technicznych danych o satelitach, takich jak ich prędkość, dokładna lokalizacja, kąty pochylenia, informacja o widoczności oraz kilka innych parametrów, których świadome wykorzystanie z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszych obserwacji astronomicznych.

Obsługa jest przy tym prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Samo uruchomienie programu wystarcza, aby na ekranie zobaczyć mapę z odpowiednio zaznaczonym ruchem satelitów i ich parametrami. Zdecydowanie warte uwagi są ustawienia aplikacji. Znajdziemy tam zaskakująco dużo opcji edycyjnych, w tym wiele związanych z samym wyglądem i kolorystyką. Możliwe jest również zmienianie samego układu głównego interfejsu oraz podmienianie plików mapy wyświetlanej w widoku. Te opcje sprawiają, że po poświęceniu chwili na dostosowywanie preferencji, zyskamy naprawdę dobrze dopasowany do naszych potrzeb program, z którego z przyjemnością będziemy odczytywać informacje.

Warto także zauważyć, iż program rozpowszechniany jest na łamach licencji z otwartym kodem. Jeśli tylko czujemy się na siłach i posiadamy programistyczną wiedzę, możemy bez większego kłopotu dodać do programu inną funkcjonalność, czy też wyedytować obecną, by jeszcze bardziej dostosować działanie do potrzeb.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• Plik aplikacji znajduje się w katalogu „bin” rozpakowanego archiwum.
• Po zmianie ustawień w programie, w większości przypadków by zaobserwować zmiany, konieczne jest ponowne uruchomienie aplikacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
GpredictGpredict 2.2.1
Wersja stabilna
22.99 MB | 2018-05-08

Ilość pobrań: 162 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Gpredict