w
googluj

Algodoo 2.1.0


Algodoo – program do symulowania zjawisk fizycznych. Jest to świetna propozycja dla osób, które chcą poprzez zabawę poznawać skomplikowany świat fizyki.

Aplikacja ta pozwala na tworzenie obiektów wszelkiego rodzaju przy użyciu grafiki 2D, a następnie obserwowanie ich zachowań w różnych sytuacjach. Tryb pracy Algodoo to znana z gier komputerowych piaskownica (ang. sandbox) – znaczy to, że możemy korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi bez żadnych ograniczeń w tworzeniu warunków dla tworzonych zjawisk. Dzięki temu mamy całkowitą dowolność w przygotowywaniu i przeprowadzaniu eksperymentów fizycznych. Możemy zatem zmienić grawitację środowiska, w którym pracujemy, czy też prędkość i kierunek wiatru. Warto nadmienić, że możliwości konfiguracji samych obiektów i mechanizmów w kreowanym świecie są spore. Możemy definiować m.in. podstawowe właściwości obiektów, takie jak ich ciężar, masa, wyporność czy sprężystość. Program pozwala także na użycie cieczy o różnych gęstościach, czy też światła i jego zachowania w stosunku do różnorodnych materii.

Tworząc obiekty możemy korzystać z gotowych figur, takich jak koło, kwadrat i inne bądź też próbować rysować je samodzielnie od podstaw. To drugie rozwiązanie może przysporzyć trochę kłopotów, zwłaszcza niewprawionym użytkownikom, ale dzięki niemu możemy dokładnie wymodelować tworzony obiekt.

Algodoo jest programem o dużych możliwościach. Za jego pomocą możemy przeprowadzać proste działania, ale również bardzo złożone i skomplikowane. Niestety, należy uważać przy planowaniu eksperymentów, ponieważ te bardziej rozbudowane wymagają sporej mocy obliczeniowej. Nieuwzględnienie możliwości własnego komputera może prowadzić nawet do unieruchomienia pracy systemu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
AlgodooAlgodoo 2.1.0
Wersja stabilna
41.06 MB | 2013-10-10

Ilość pobrań: 1584 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (2)
Algodoo
avatararrow
~Darwin Watterson | 2015.03.29 11:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jak do tego wejść bo jak ja mam zainstalowane to klikam i pisze zamknij program bo przestało działać dajcie mi propozycje
Algodoo 2.1.0
avatararrow
~Lexy | 2011.11.29 10:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
15 godzin... zawsze coś :-/