w
googluj
pl

CryptBox 2017 7.0.0


CryptBox to aplikacja tworząca wirtualne sejfy, w których użytkownik może bezpiecznie przechowywać różne dane, szczególnie te ważne. Program oferuje kilka sposobów uwierzytelniania poza standardowym wpisywaniem hasła. Szyfrowanie odbywa się z użyciem popularnych algorytmów kryptograficznych AES-128 lub AES-256 (ten drugi jest dostępny jedynie w pełnej wersji).

Interfejs aplikacji obsługuje się w miarę łatwo. Poszczególne funkcje zostały przejrzyście zorganizowane w postaci zakładek, natomiast większość z nich została zilustrowana odpowiednimi ikonami, aby wizualnie było łatwiej zorientować się, do czego służą. Praca z programem odbywa się w większości przypadków na zasadzie kreatora, który przeprowadza użytkownika przez kolejne kroki danej operacji. Po utworzeniu sejfu można z niego korzystać również poza programem, niczym ze zwykłej partycji poprzez Eksplorator Windows czy inny menadżer plików.

Dostęp do szyfrowanej lokalizacji można uzyskać na kilka sposobów. Standardowo jest to po prostu hasło, które wpisujemy w odpowiednie pole. Inna metoda polega na wybraniu właściwych obrazów w kolejności zgodnej z wcześniej zdefiniowanym ciągiem. Jeszcze inny sposób to wygenerowanie klucza, który można zapisać na urządzeniu zewnętrznym (pendrive, iPod) i dopiero po jego podłączeniu i sprawdzeniu klucza dany sejf zostanie otwarty. Warto dodać, iż CryptBox dysponuje funkcją MemoryProtect, która chroni hasło użytkownika przechowywane w pamięci RAM - potencjalnemu, zaszytemu w jakimś procesie szkodliwemu oprogramowaniu nie uda się więc go poznać.

Tworzonych przez program wirtualnych sejfów może być kilka rodzajów. Może być ona utworzona jako wirtualna partycja (z osobną literą) o dowolnej wielkości. Sejf można również utworzyć, konwertując do niego zwykły folder, który po konwersji będzie miejscem zabezpieczonym szyfrowaniem. CryptBox pozwala ponadto na utworzenie sejfu z aplikacjami portable (PortableApps) - wystarczy wskazać na liście, które nas interesują, a zostaną one pobrane z Internetu i zachowane w sejfie. Wówczas można taki zestaw zabrać ze sobą i uruchamiać na dowolnym komputerze, bez potrzeby instalowania. Ponadto takie aplikacje, jak i dane w nich przechowywane, są także zaszyfrowane.

CryptBox umożliwia eksportowanie i importowanie utworzonych sejfów między komputerem a urządzeniami przenośnymi lub płytą, dzięki czemu ważne dane są nie tylko bezpiecznie przechowywane, ale też można mieć je zawsze przy sobie. Sam program zainstalowany w systemie można także zabezpieczyć osobnym hasłem. Aplikacja w ramach dodatku udostępnia narzędzie - Shredder - do skutecznego usuwania danych, których w żaden sposób nie da się odzyskać.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
CryptBoxCryptBox 2017 7.0.0
Wersja stabilna
28.9 MB | 2016-06-26

Ilość pobrań: 725 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (3)
CryptBox
avatararrow
~anonim | 2012.06.10 17:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam właśnie taki problem. Sejf mi się zupełnie skasował i nie wiem jak przywrócić dane ;//
CryptBox 2012 3.0.0
avatararrow
~dmag | 2012.01.21 12:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program nie odlicza czasu do końca okresu testowego, na stronie producenta też nie ma o tym ani słowa. Prawdopodobnie przed zakończeniem okresu testowego pojawi się stosowny komunikat, do czego czasu można spokojnie CryptBox używać.
CryptBox 2012 3.0.0
avatararrow
~M | 2012.01.20 11:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe narzędzie, a co się dzieje z zaszyfrowanymi danymi jak skończy się okres testowy?
CryptBox 2012 3.0.0