w
googluj

Cloudfogger 1.5.49.0


Cloudfogger to lekkie narzędzie do szyfrowania danych wysyłanych na serwisy oparte na chmurze (DropBox, SkyDrive, Google Drive). Aplikacja pozwala także na zabezpieczenie danych przechowywanych na zewnętrznych nośnikach (klucze USB, karty pamięci) oraz lokalnie na dysku twardym. Program opiera się na 256-bitowym algorytmie AES (Advanced Encryption Standard). Zastosowanie programu sprawi, że odczytanie prywatnych informacji będzie niemożliwe dla postronnych - zachowamy jednak komfort dostępu do plików i katalogów.

Konfiguracja i obsługa aplikacji nie sprawią problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom komputera. Narzędzie integruje się z Eksploratorem Windows i standardowymi kontrolkami systemowymi, takimi jak okna dialogowe. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dowolną pozycję, wyświetlone zostanie menu kontekstowe z kategorią Cloudfogger - w niej znajdziemy wszystkie niezbędne opcje. Po zabezpieczeniu danych, ikona wybranego folderu/pliku zostanie zmieniona (pojawi się na niej charakterystyczny znaczek).

Aplikacja może zostać zintegrowana z Microsoft Outlook - dzięki temu będziemy mogli szyfrować załączniki dołączane do wiadomości e-mail. Producent udostępnił także prosty moduł do usuwania danych w taki sposób, by ich odczytanie za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania było utrudnione (po skasowaniu, zostaną nadpisane ciągiem znaków). Program rezyduje w obszarze powiadomień, wyświetlając ikonę obok zegara systemowego.

Uwaga!
Program nie jest już dłużej rozwijany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (8 głosów)

Strefa Download programu
CloudfoggerCloudfogger 1.5.49.0
Wersja stabilna
9.27 MB | 2016-03-17

Ilość pobrań: 1714 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Cloudfogger