w
googluj
pl

Araneae 5.0.0


Araneae to lekki edytor, przeznaczony przede wszystkim dla webmasterów. Posiada niewielki rozmiar, wydajny silnik oraz kilka udogodnień uprzyjemniających szybką modyfikację plików. Oprócz standardowych funkcji, takich jak podświetlanie składni popularnych języków, otwieranie wielu dokumentów na kartach oraz numerowanie linii, dostępny jest panel ze zgromadzonymi najczęściej używanymi znacznikami HTML/XHTML i innymi przydatnym narzędziami. Dzięki niemu proste staje się wstawienie grafiki, koloru z palety barw, tabeli, odnośnika, bieżącej daty czy sformatowanie tekstu.

Dosyć wygodne są opcje narzędzia wyszukiwania i zamiany. Araneae wyświetla czytelną listę wszystkich wystąpień danego ciągu, wraz z numerami linii. Oprócz tego można szybko podejrzeć tworzoną stronę we wcześniej zdefiniowanych przeglądarkach internetowych (opcja ta nie wymaga zapisu dokumentu na dysku), stworzyć szablony dla każdego z formatów czy powiązać Araneae z wybranymi rozszerzeniami plików. Kolejną ciekawą funkcją jest drukowanie kodu według wcześniej zadanych kryteriów (tryb kolorowy, widoczność: nagłówka, numerów linii/stron, podświetlania elementów składni).

Program posiada intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs. Edycję uprzyjemniają również dobrze dobrane skróty klawiaturowe i konfigurowalne paski narzędziowe. Oprócz wymienionych opcji, funkcjonalność aplikacji można rozbudowywać za pomocą dodatków (kilka jest dostępnych na witrynie producenta) oraz poprzez pisanie własnych skryptów i plików ustawień.

Aplikacja jest darmowa (licencja freeware) w przypadku użytku domowego. W przypadku wykorzystywania w celach komercyjnych wymagana jest donacja na konto producenta. Paczka instalacyjna zawiera przyzwoity plik pomocy wyjaśniający tajniki obsługi. Dosyć poważnymi wadami natomiast są problemy z wyświetlaniem i kodowaniem polskich znaków oraz odświeżaniem niektórych okien. Mimo wszystko warto się zapoznać z Araneae.

Uwaga!
Pobrane spolszczenie należy skopiować do folderu extensions, znajdującym się w katalogu, w którym zainstalowana jest aplikacja.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
AraneaeAraneae 5.0.0
Wersja stabilna
0.83 MB |2011-09-20
Spolszczenie do Araneae

Ilość pobrań: 423 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Araneae
avatararrow
~Pająk | 2011.09.20 16:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
bardzo przyjemny podczas pisania kodu