w
googluj

Note Trainer 1.06


ico
Note Trainer to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która może Ci pomóc w nauce czytania nut. Jeśli chciałbyś zdobyć tę umiejętność, a jeszcze nie miałeś okazji poznać narzędzi, które mogłyby to umożliwić, a może w ogóle jeszcze nie zastanawiałeś się nad tym, że mógłbyś wykorzystać swojego smartfona lub tablet do tego typu nauki - rzuć okiem na możliwości, jakie daje Note Trainer.

Pięknie zaprojektowany ekran główny daje szybki dostęp do nauki czytania nut, bo wystarczy tapnąć w centralny punkt ekranu. Następnie określamy tylko zakres nut spośród 4 zestawów i rozpoczyna się już właściwa gra. Gra - dlatego, że nauka zaprojektowana została tak, że w miarę naszych postępów, czyli trafnych wskazań klawiszy pianina odpowiadających za nuty, które pojawiły się na pięciolinii - otrzymujemy punkty. Błędne wskazanie zmniejsza pasek naszej "muzykalności". Początkowo jest on zielony, ale stać się może żółty, a następnie czerwony. Gra kończy się wtedy, gdy pasek muzykalności będzie pusty. Z kolei dobra odpowiedź zwiększa pasek i dlatego nawet, gdy mieliśmy serię złych odpowiedzi i pasek stał się czerwony, możemy go przekształcić w zielony. Dobre odpowiedzi zwiększą poziom trudności, które określane są w aplikacji mianem Fali (Wave): początkowo nuty pojawiają się w małej liczbie, aby ostatecznie będą się wręcz ściskać.

Dobre i szybkie wskazanie nuty daje nam proporcjonalnie więcej punktów niż wskazanie nuty w ostatniej możliwej chwili, gdy ma już opuścić pięciolinię. Liczą się dwie rzeczy: prócz zdobyczy punktowych ważna jest też nieprzerwana seria dobrych odpowiedzi. Gdy gra się zakończy otrzymamy rezultaty tych właśnie dokonań. Mają one znaczenie, gdyż pozwalają odkryć trofea-odznaki, które obejrzeć możemy w statystykach. Same statystyki (dostępne z ekranu głównego aplikacji) są bardzo przydatne, gdyż wskazują, które nuty znamy lepiej, a które gorzej; nasza celność określana jest w procentach.

Tryb praktyki różni się natomiast tym od gry, że nie mamy żadnych ograniczeń czasowych, a także możemy określić startową prędkość przewijania się nut (od Wave 1 do Wave 9) lub trenować na bazie swego rodzaju fiszek. Z tego miejsca możemy też przejść do opcji aplikacji. Okno opcji (podobnie jak statystyk, dostępne z ekranu głównego Note Trainer) daje możliwość włączenia/wyłączenia dźwięku oraz zmian związanych z trybem praktyki: możemy włączyć/wyłączyć podpisy nut i klawiszy.

Dzięki trybowi praktyki oraz dźwiękom nut aplikacja jest bardzo dobrym narzędziem do nauki. Gdy jesteśmy gotowi, możemy przejść do głównego trybu i wskazywać nuty na punkty. Szybko się okaże, że dobrze nam idzie. Jeżeli jednak wciąż mamy wątpliwości co do skuteczności tego narzędzia nauki, możemy je przetestować instalując wersję darmową. Wadą obu wersji Note Trainera może być jego design: choć ładny, to jednak nowoczesny trend zmierza ku jak największym polom tapnięć itp., aby jak najbardziej zmniejszyć możliwość przypadkowego wybrania jakiegoś elementu.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Płatna
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Note TrainerNote Trainer dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 465 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Note Trainer