w
googluj

DLD Calc 1.10


ico
DLD Calc to kalkulator wydany na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Dlaczego warto zainteresować się akurat tym kalkulatorem? Co takiego odróżnia go od podobnej aplikacji systemowej? Uważaj, bo możesz się zdziwić - więc czytaj dalej.

Interfejs DLD Calc jest standardowy. Mamy duże przyciski odpowiedzialne za liczby i działania arytmetyczne. Wykonajmy więc jakiegoś działanie... 10+10*10 (znak gwiazdki oznacza mnożenie) da nam oczywiście 110, ale sposób, w jaki aplikacja podchodzi do pokazania nam wyniku - to właśnie czyni ją niezwykłą. Bo po tapnięciu w znak równości najpierw się zdziwimy: jest jakieś oczekiwanie, aplikacja zdaje się liczyć. Gdyby kalkulator liczył w tak żółwim tempie (choć chodzi tu tylko o trzy sekundy), to byłby to chyba najgorszy kalkulator na świecie. Jednak po odczekaniu tej chwilki, ukaże się nam nowe okno aplikacji, a w nim wspomniane działanie arytmetyczne przedstawione nam zostanie w formie rozwiązania krok po kroku. Będzie więc to wyglądać tak: 10+10*10 = 10+100 = 110!

To jednak był prosty przykład. Wstukajmy sobie coś bardziej skomplikowanego: 10+10*10/2-20+55 - wtedy zobaczymy prawdziwą moc tego niepozornego programu, bo działania zostaną przedstawione w formie ułamków, a w dodatku pokazane będzie skracanie z przekreślaniem liczb! (Sposobu, w jaki aplikacja pokazuje wynik nie da zapisać w tym tekście, ale pokazują to obrazki z aplikacji).

Panel nawigacyjny programu nie zawiera zbyt ciekawych opcji; są standardowe, jest możliwość oceny aplikacji, udostępnienia informacji o niej innym programom (np. w Google Keep mamy w tytule notatki nazwę aplikacji, a w treści adres ze Sklepu Play), przesłania raportu z napotkanym problemem do twórcy aplikacji i poznania jego danych. Ale to tylko dodatki.

Podsumowując, DLD Calc, ze względu na sposób, w jaki przedstawia rozwiązania, to idealne narzędzie-pomocnik w szkole, ale i dorośli mogą z niego odnieść korzyść. Przecież liczyć będziemy wszyscy aż do śmierci, a aplikacja ta może nam pomóc w liczeniu odręcznym, z długopisem i kartką (nie ma się co wstydzić braku tej umiejętności - wstydem jest trwanie w tym stanie, gdy się już wie o DLD Calc). W dodatku nawet przy okazji skomplikowanych działań mamy do dyspozycji powiększenie/pomniejszenie pola widoku, co okazuje się bardzo przydatne. Uczmy się więc!

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
DLD CalcDLD Calc dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 44 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DLD Calc