w
googluj

CapTune 1.8.1


ico
CapTune jest to odtwarzacz muzyczny dla systemu operacyjnego Android (także wersja dla iOS), a wydany przez słynnego producenta sprzętu audio - niemiecką firmę Sennheiser. Ma oryginalną i trochę dziwną nazwę, ale pochodzi ona (prawdopodobnie) od angielskich słów "capture tune", czyli "złap brzmienie". Miałoby to sens, zważywszy na sposób działania programu. A wyróżnia się on 2 cechami, których wspólnym mianownikiem jest silny nacisk, jaki położono na equalizer. Equalizer ten, sam w sobie, jest 7-pasmowy i udostępnia 8 presetów (pop, electro, jazz, classical itp.), jak też opcję tworzenia własnych ustawień.

Jak przystało na firmę specjalizującą się w pracy nad jakością dźwięku, także i ich odtwarzacz ukierunkowany jest na optymalizację brzmienia. CapTune pozwala bowiem na określenie specyficznych cech dźwięku, które będą mogły zostać zapisane na różne okazje. Zabrzmi to lepiej, jeżeli powiemy, że w ramach profilu określimy konkretne ustawienia equalizera oraz efektów specjalnych (np. podbicia basów) oraz preferowany motyw graficzny interfejsu (biały, niebieski albo czarny). Zabrzmi to o wiele lepiej, jeżeli dodamy, że integralną częścią każdego profilu jest również źródło dźwięku i dany profil jest automatycznie uruchamiany po zmianie owego źródła. Dajmy na to, korzystamy z głośniczka smartfona, ale podłączamy słuchawki - zastosowany był preset A i czarny motyw graficzny, a teraz mamy preset B i biały motyw graficzny. Jednakże ta cała optymalizacja i automatyzacja, choć może się odbywać przy wykorzystaniu zwykłych słuchawek, to zaprojektowana została specjalnie z myślą o modelach tej firmy. Aplikacja współpracuje z PXC 550, MB 660, a także tymi z rodziny Momentum - i to im ma przede wszystkim pomagać w optymalizacji brzmienia.

Druga cecha wyróżniająca i związana z equalizerem i łapaniem tego dobrego/najlepszego brzemienia to ta, że program udostępnia funkcję o nazwie SoundCheck. Polega ona na tym, że przesłuchujemy aktualny utwór i dostosowujemy jakość jego dźwięku do własnych upodobań. Pod względem praktycznym, proces podzielony jest na 8 etapów i w każdym z nich po prostu wybieramy, czy lepsza jest wersja A, czy może B (albo żadna z nich), a na koniec program zapisuje nasz wybór i dodaje go do listy presetów.

Co do innych właściwości tego odtwarzacza, to jego interfejs startowy, oprócz np. kontrolek odtwarzania, zawiera analizę spektrum dźwięku wykonywaną w czasie rzeczywistym. Program wspiera formaty MP3, AAC, FLAC, OGG, WAV. Umożliwia przeglądanie muzyki wedle katalogów znajdujących się w pamięci urządzenia, jak też pozwala na integrację z TIDAL-em - internetowym serwisem muzycznym a'la Spotify. (Dzięki partnerstwu z Sennheiserem, pierwsze 3 miesiące po rejestracji są darmowe). Jest możliwość dodawania utworów do ulubionych, jak i tworzenia playlist (program automatycznie importuje wszystkie playlisty z urządzenia). I kolejna fajna rzecz: CapTune wspiera przewodowe i bezprzewodowe urządzenia bluetooth i DLNA.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
CapTuneCapTune dla Android
2018-09-05

Ilość pobrań: 342 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
CapTune