w
googluj

FilmoraGo 3.1.4


ico
FilmoraGo jest edytorem wideo dostępnym dla urządzeń przenośnych z Androidem (wersja teraz opisywana) oraz iOS, a oprócz tego są wersje (o krótszej nazwie: Filmora) przeznaczone dla komputerów biurkowych z systemami Windows i Mac. Jest całkiem popularny i ma pokaźne możliwości. Przykładowo, pozwala spowolnić lub przyspieszyć dane sekcje filmu; umożliwia nałożenie na obraz animowanych wiadomości; udostępnia motywy graficzne oraz ścieżki dźwiękowe. Zmontowany film wyślemy aplikacji trzeciej lub e-mailem. Aplikacja może się więc przydać do montażu wideo na potrzeby portalu YouTube (możliwy eksport do klasycznego formatu 16:9) lub Instagram (kwadratowy format 1:1).

Nasz nowy film może się składać zarówno z obrazów, jak i klipów wideo, które mamy w pamięci urządzenia lub w serwisie społecznościowym Facebook, Instagram, Google - przy czym ostatnie opcje wymagają oczywiście zalogowania się. Następnie możemy na tej podstawie zobaczyć już najprostszy film oraz zapisać go, niemniej można to jeszcze urozmaicić, choćby przy użyciu jakiejś gotowej kompozycji graficzno-dźwiękowej. W tym wypadku jednym tapnięciem w wybrany motyw nasz film zostanie opatrzony jednocześnie odpowiednimi efektami wizualnymi oraz specyficzną muzyczką; np. ilustrującymi zimę. Jest także funkcja dodania i przycięcia dowolnego utworu z tych, które posiadamy w urządzeniu, lub licencjonowanych, a udostępnianych przez producenta (choć niektóre z nich trzeba wcześniej pobrać). Możemy także skorzystać z szeregu precyzyjnych, typowo edytorskich narzędzi: przycinania i obracania; wstawiania tytułów i podpisów; nagrywania własnego głosu; nakładania filtrów; regulowania jasności, kontrastu, nasycenia. W tym celu przejdziemy do innej sekcji edytora. Jeśli więc zależy nam wyłącznie na prostych zabiegach, nie będziemy musieli przechodzić przez gąszcz różnych opcji.

Choć aplikacja nie ogranicza użytkownika co do możliwej długości filmu, a także nie wstawia znaku wodnego, to jednak na samym końcu umieszcza swoje logo. Inna rzecz, o której należy pamiętać, to ta, że program wymaga naprawdę nowoczesnego sprzętu do płynnego działania, w przeciwnym razie możemy być świadkami częstego zawieszania się. W Google Play użytkownicy stwierdzili nt. temat: "Nigdy jeszcze nic mi się tak wolno nie ładowało", "Gdy próbuję coś zedytować to pojawia się czarny ekran". Jest sporo opinii tego typu, ale wiele jest też przeciwnych. "Dla mnie bomba. Polecam, świetna zabawa, a jeszcze lepsze efekty", "Fantastyczna. Przejrzysta i intuicyjna, efekt końcowy fantastyczny". Zatem wychodzi na to, że albo będziemy ten program kochać, albo nienawidzić.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows, przy czym nosi ona nazwą Filmora, a nie FilmoraGo

Ograniczenia!
Utworzony film zawiera na końcu logo aplikacji; usunięcie loga kosztuje 9,99 zł. Istnieje możliwość pobrania dodatkowych elementów (np. filtrów, utworów), lecz za niektóre z nich trzeba zapłacić (po kilka zł za element).

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FilmoraGoFilmoraGo dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 58 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
FilmoraGo