w
googluj

Minima 1.30


ico
Minima to jeden z bardziej oryginalnych odtwarzaczy muzycznych dostępnych dla Androida - ma innowacyjny interfejs i system nawigacji. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy! Jego producent twierdzi nawet, że jest to "najpiękniejszy player, jaki kiedykolwiek zrobiono". Co konkretnie składa się na jego unikalność?

Po pierwsze, interfejs startowy Minimy to nie wiele ekranów (artystów, albumów, gatunków itd.), jak to bywa w prawie każdym innym odtwarzaczu wydanym w dobie Material Design, lecz wszystko wyświetla na jednym ekranie. Opiszmy to od góry. 1) Pasek nawigacyjny pokazuje dane aktywnego (tzn. odtwarzanego albo wstrzymanego) utworu muzycznego, czyli nazwę artysty i nazwę kompozycji; oprócz tego udostępnia ikonę służącą do otworzenia szuflady nawigacyjnej oraz ikonę odpowiedzialną za wyszukiwanie utworu w naszej kolekcji (czyli w pamięci urządzenia). 2) Niżej znajduje się niby pusta przestrzeń, której tłem jest okładka aktywnego utworu. Wystarczy jednak tapnięcie w to pole, aby płynnie i efektownie przejść do ekranu właściwego odtwarzania (za chwilę go opiszemy). 3) Idźmy dalej, a dalej, czyli poniżej i na tle okładki rozmytej, mamy do czynienia z wykazem albumów w postaci okienek uszeregowanych poziomo. Albumy można posortować alfabetycznie bądź odwrotnie alfabetycznie, odtworzyć w całości, dodać do obecnej playlisty. Tapnięcie w dany album wyświetli poniżej spis utworów, jakie do niego należą. Listę utworów można posortować wedle artystów czy wedle tytułów. Tapnięcie w utwór na tej liście odtworzy go. 4) Jednocześnie ekran startowy udostępnia przycisk FAB, który tu akurat służy do startu/wstrzymania odtwarzania. I oto cały interfejs główny - wyglądający pięknie i zawierający właściwie te same funkcje, co inne playery, lecz inaczej zaakcentowane i ułożone. Dodatkowe i pozytywne wrażenia estetyczne potęguje rozmyta okładka bieżącego utworu w ramach tła.

Po drugie, na unikalność tego odtwarzacza wpływa ekran właściwego odtwarzania utworu. Na tle rozmytej okładki mamy przyciski sterujące, kolejno: dodania do playlisty, przejścia do poprzedniego utworu, startu/wstrzymania, przejścia do następnego utworu, włączenia pętli pojedynczego/wszystkich utworów albo odtwarzania losowego. W centralnym punkcie ekranu znajduje się okładka w formie kolistej. Włączenie odtwarzania skutkuje obracaniem się tej okładki niczym płyty winylowej w gramofonie. Wokół okładki znajduje się pasek postępu odtwarzania.

Odtwarzacz nie udostępnia jeszcze zbyt wielu funkcji. Prace nad nim wciąż trwają. Niebawem można się spodziewać equalizera; producent już go bowiem zapowiedział. Nie wiadomo jednak czy zostanie zaimplementowana obsługa muzyki wedle folderów/katalogów. Byłoby miło. W chwili pisania, po otworzeniu szuflady nawigacyjnej dysponujemy tak naprawdę tylko opcjami edycji obecnej playlisty i przejścia do ustawień globalnych, ale w tych ostatnich nie ma jeszcze zbyt wielu ciekawych rzeczy.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MinimaMinima dla Android
2016-12-27

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Minima