w
googluj

AudioVision 2.8.5


ico
AudioVision jest ciekawym odtwarzaczem muzyki charakteryzującym się przede wszystkim tym, że nie tylko wyświetla, ale też oferuje możliwość konfiguracji wizualizacji odgrywanych dźwięków, zaś dostępny jest dla systemu operacyjnego Android. Będziemy mieć w tym wypadku do czynienia z estetyczną, pomarańczowo-czarną kolorystyką interfejsu Material Design oraz wszystkimi podstawowymi funkcjami muzycznymi. Program jest świetny, choć mógłby być nawet jeszcze lepszy.

Jeśli chodzi o wizualizacje, aplikacja generuje w sumie 6 rodzajów prostych, kolorowych bądź pomarańczowych animacji, które mogą występować na tle o jednolitej barwie albo na tle obrazu z galerii. Oczywiście - sami o tym zdecydujemy. W trakcie odtwarzania można się między nimi bardzo łatwo przełączać, bo w tym celu wystarczy wykonać gest w lewo/prawo. Zmiany wizualizacji przebiegają płynnie. Z kolei podwójnym tapnięciem w ekran będziemy się przełączać między trybem standardowym a pełnoekranowym. W tym drugim ukryte zostanie wszystko z wyjątkiem wizualizacji, zatem również pasek statusu Androida. Każdą wizualizację dopasujemy do swoich preferencji i ustawienia te zostaną zapisane, przy czym rzeczywiście dostępne parametry uzależnione są od formy danej animacji. Ich wspólnym mianownikiem jest jednak to, że użytkownik ma wpływ na kolory i poziom wrażliwości (szybkości) reagowania animacji na dźwięk.

Jeśli zaś chodzi o cechy typowo muzyczne, to po otworzeniu szuflady nawigacyjnej mamy dostęp do: odtwarzania bieżącego utworu, spisu albumów, spisu playlist (można tworzyć nowe, zmieniać ich nazwy, modyfikować zawartości, usuwać), spisu wszystkich utworów, spisu artystów, spisu gatunków, listy ulubionych utworów. Ostatnia z wymienionych funkcji to naturalnie też playlista, jednakże wewnętrzna i w przeciwieństwie do tradycyjnych, o wiele łatwiej nią zarządzać, gdyż w pasku narzędziowym odtwarzania utworu dostępna jest ikona serca. Jak nietrudno się domyślić, tapnięcie w tym wypadku doda aktualny utwór właśnie do ulubionych. Jeśli już mowa o ekranie odtwarzania, pozostałe opcje w pasku górnym to: pętla jednego utworu lub wszystkich albo wyłączenie tej funkcji, odtwarzanie wedle oryginalnej kolejności bądź losowe, menu innych ustawień (w tym także np. equalizer oraz zapis wizualizacji jako wideo). W pasku dolnym mamy z kolei przyciski służące do przejścia do poprzedniego, następnego utworu w kolejce oraz wstrzymania/wznowienia gry; jest też suwak przeznaczony do szybszego przejścia do danego fragmentu utworu.

Oprócz tego mamy 2 widżety. Jeśli natomiast chodzi o ustawienia globalne, to tych nie ma za wiele. Najważniejsza opcja polega na odświeżeniu bazy danych (czyli plików). Na naszej osobistej liście pewnych wad (aczkolwiek słowo brzmi zbyt mocno!), znikoma liczba ustawień ma pierwsze miejsce. Kolejne: 2) Szkoda, że pojedyncze tapnięcie na ekranie animacji/odtwarzania utworu nie służy do rozpoczynania/wstrzymywania odtwarzania. Taki gest wydawałby się naturalną konsekwencją implementacji innych, tymczasem po pojedynczym dotknięciu nie ma żadnej reakcji. 3) Nie ma możliwości usuwania plików utworów z pamięci urządzenia. W celu przeprowadzania takich i podobnych operacji musimy się przenosić do menedżera plików.

Ograniczenia!
Aplikacja może nie działać poprawnie na urządzeniach Samsunga. Funkcja zapisu wizualizacji jako wideo jest w fazie beta, ale dostępna jest w ramach oddzielnej aplikacji w Google Play o nazwie AudioVision for Video Makers. Kosztuje 10,99 zł, ale może nie działać - wtedy producent (jak mówi) gwarantuje zwrot pieniędzy.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AudioVisionAudioVision dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 66 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
AudioVision