w
googluj

WeVideo 6.14.093


ico
WeVideo jest to edytor wideo dostępny na urządzenia przenośne z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS, a także w internecie na WeVideo.com. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w obróbce filmów, aby skonstruować przy jego użyciu gotowy już w ciągu pierwszych minut. Pomimo wielkiej prostoty (wspaniały, intuicyjny interfejs!), jest to jednocześnie program wysokiej jakości. Pozwala na zmontowanie filmu bazującego na zdjęciach bądź klipach oraz z dowolną ścieżką dźwiękową, a to wszystko można jeszcze okrasić klatką z tytułem (czy innymi informacji nt.) naszego dzieła. Możliwości są więc, jak widać, naprawdę spore. Przejdźmy jednak do szczegółów montażu, czyli tego, co można w trakcie całego procesu kolejno zrobić.

Nasz film może się składać ze zdjęć/klipów zaimportowanych z pamięci urządzenia lub zarejestrowanych od ręki. Po ich wczytaniu, przytrzymaniami określimy kolejność, zaś niechciane usuniemy gestami w lewo/prawo. Fajnie, że w każdej chwili i natychmiast można film odtworzyć i przekonać się, jak on aktualnie wygląda. Kolejny etap (choć mówimy o kolejności funkcji w menu, a nie o etapach koniecznych do przeprowadzenia) polega na wybraniu motywu tematycznego (i muzycznego) wstępu do filmu. Domyślnie ustawiony oznacza właściwie brak motywu. Dostępnych za darmo jest w sumie 6, a zablokowanych jest 25. Trzeba być online, aby móc je przeglądać (przed ewentualnym dodaniem muszą też zostać pobrane). Motyw w swojej najprostszej formie może mieć tylko napis, zaś napis ten można w dużym stopniu dostosować do swoich upodobań; są liczne fonty oraz opcje doboru koloru tekstu i tła. Kolejna funkcja związana jest z podkładem muzycznym. Możemy przejrzeć i (będąc online) przesłuchać/pobrać utwory udostępniane przez WeVideo, a podzielone m.in. na energetyczne, sentymentalne, radosne. Darmowych jest 5, zablokowanych 44. Istnieje także opcja wczytania utworu z pamięci urządzenia. Następna funkcja umożliwia nagranie naszej własnej wypowiedzi, komentarza, a ostatnia służy już do zapisania filmu.

Niestety, program ma olbrzymią wadę. Przynajmniej w naszym osobistym teście, 4-krotnie na 4 próby nie udało mu się poprawnie wyeksportować filmu, czyli zapisać go w pamięci urządzenia: pasek postępu dochodził do 98-99% i aplikacja się wtedy zawieszała. Nasz przypadek jest pewnie odosobniony, ponieważ edytor zbiera dość dobre recenzje w Google Play. Tak czy inaczej, należy jeszcze wiedzieć o tym, że filmy zapisywane w wersji darmowej mają znak wodny (logo aplikacji w prawym górnym rogu przez cały czas trwania filmu) oraz reklamę (reklamę WeVideo dołączaną na samym końcu filmu).

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.wevideo.com

Ograniczenia!
Wersja darmowa umieszcza w filmie logo i reklamę aplikacji. Dostęp do części zasobów wymaga trybu online. Utworzenie konta poprzez adres e-mail, Google albo Facebooka jest tylko opcjonalne. Wersja Premium kosztuje 18,99 zł na rok i usuwa znak wodny oraz reklamę, odblokowuje wszystkie motywy tematyczne i utwory muzyczne.

Wymagania!
Android 4.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
WeVideoWeVideo dla Android
2018-08-31

Ilość pobrań: 35 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
WeVideo