w
googluj
pl

Tablica Mendelejewa 1.0


Tablica Mendelejewa – bardzo prosty w obsłudze program, który, jak wyraźnie sugeruje sam tytuł, jest komputerową wersją układu okresowego pierwiastków, pozwalającego odczytywać informacje o każdym z nich. Jest w niewielkim stopniu interaktywny, przez co użytkownik ma dostęp nie tylko do podstawowych parametrów pierwiastka wynikających z jego umiejscowienia w tablicy, ale również takie dane jak temperaturę wrzenia, topnienia, fakt radioaktywności, promień atomu, przeliczoną gęstość, rok odkrycia i nie tylko. Dodatkowo w programie znajdziemy również tablicę rozpuszczalności, która jest czytelna dzięki zastosowaniu odmiennych kolorów w kilku sytuacjach (podobnie, jak najczęściej robi się to w literaturze).

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i z pewnością nie będzie wyzwaniem dla żadnego użytkownika, bez względu na wiek, w którym przyjdzie mu skorzystać z zalet programu. Po uruchomieniu, na ekranie od razu wyświetlany jest układ okresowy, automatycznie skalowany do rozmiarów okna. To dobre posunięcie, jednak na starcie całość jest raczej zbyt mała, aby wygodnie z niej korzystać (dotyczy to głównie widoku szczegółów wybranego pierwiastka, który wyświetla się nad układem po dwukrotnym kliknięciu na wybranym elemencie tablicy). Wystarczy więc zmienić proporcje i rozmiar okienka, poprzez powiększenie go myszą (należy „chwycić” kursorem za krawędzie interfejsu i odpowiednio przeciągnąć).

Do pozostałych opcji dostaniemy się, korzystając w tym celu z czarno-białych ikon w lewej części. Aplikację należy pochwalić za stosunkowo wysoką sprawność działania oraz czytelność, jednak generalnie jest to program prosty, oferujący podstawowe narzędzia niezbędne w rękach chemika.

Uwaga!
• Program nie wymaga instalacji.
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Tablica MendelejewaTablica Mendelejewa 1.0
Wersja stabilna
15.19 MB | 2016-03-29
przejdź Tablica Mendelejewa dla Android

Ilość pobrań: 392 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
Tablica Mendelejewa