w
googluj
pl

Chemix .NET 4.3


Program Chemix .NET (dawniej Chemix) pomoże Ci w opanowaniu wiedzy chemicznej, a także okaże się nieocenioną pomocą w wielu różnych sytuacjach. Program kierowany jest głównie do młodzieży uczącej się (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia), ale okazuje się również przydatnym narzędziem w życiu dorosłego człowieka.

W skład programu wchodzą:

* Układ okresowy pierwiastków - wygodna w użyciu wersja "Tablicy Mendelejewa" z możliwością szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji za pomocą wbudowanej wyszukiwarki. Dane w programie przedstawiane są w dwóch postaciach: szczegółowej charakterystyki, podzielonej na konkretne kategorie oraz odpowiadające jej wartości, a także w postaci opisowej. Dodatkową ciekawostką jest możliwość prowadzenia własnych notatek dla każdego z pierwiastków osobno.
* Tablice chemiczne - zestaw różnego rodzaju tablic chemicznych, począwszy od tablicy rozpuszczalności, a kończąc na liście laureatów nagrody Nobla.
* Słownik chemiczny - zestaw ponad 200-tu niezrozumiałych terminów wykorzystywanych w chemii wraz z dokładnym objaśnieniem.
* Test chemiczny - specjalny moduł umożliwiający sprawdzenie posiadanej wiedzy za pomocą zestawów testów ściągniętych bezpośrednio z internetu lub wykonanych samodzielnie (jak stworzyć własny test?).
* Przelicznik jednostek - moduł umożliwiający przeliczanie w prosty sposób, każdej wykorzystywanej w chemii, choć nie tylko jednostki.

Dodatkowo, aby zwiększyć przydatność programu oraz wspomóc najczęściej wykonywane i potrzebne czynności, program został wyposażony w:

* Pomoc - przygotowana pod kątem najczęściej zadawanych przez użytkownika pytań oraz dostępna po wciśnięciu klawisza F1, w każdym z dostępnych okien.
* Centrum aktualizacji - moduł umożliwiający w bardzo szybki i przede wszystkim prosty sposób ściągnięcie i zainstalowanie zawsze najnowszej wersji programu. Oprócz tego, za jego pomocą można ściągnąć zestawy testów oraz dodatkowe schematy karnacji, które zmienią wygląd okna głównego programu.
* Zarządzanie kontami - dzięki, któremu można tworzyć oraz zarządzać poszczególnymi kontami, w których przechowywane są spersonalizowane ustawienia użytkowników.
* Obsługa schematów karnacji - od teraz użytkownik sam może decydować o tym, jak powinien przywitać go program - schematy dostępne są po ściągnięciu za pomocą Centrum aktualizacji (jak stworzyć własny zestaw?).
* Dwa tryby uruchamiania - przeznaczone dla szybkich (tryb standardowy) oraz wolnych (tryb kompaktowy) komputerów.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (38 głosów)

Strefa Download programu
Chemix .NETChemix .NET 4.3
Wersja stabilna
12.3 MB | 2015-08-25

Ilość pobrań: 3601 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
Chemix .NET
avatararrow
~Edytka | 2009.11.28 18:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program jest naprawdę super. :)
Bardzo mi pomógł w chemii :)
Wszystkim uczącym się chemii Polecam!!
avatararrow
~COMP NR 15 | 2006.09.30 23:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program taki sobie - jak dla mnie jest tu mało opsów substancji chemicznych ale ogólne może być