w
googluj

Chemistry Assistant 2.4


Chemistry Assistant jest to program na bezpłatnej licencji stworzony z myślą o osobach, które korzystają z obliczeń chemicznych. Aplikacja jest w angielskiej wersji językowej. Chociaż z wyglądu wydaje się być niepozorny, to program ten bardzo ułatwia życie uczniom i studentom, którzy mają na co dzień do czynienia z chemią.

Program Chemistry Assistant jest prosty w obsłudze mimo anglojęzycznego interfejsu, także jego instalacja nie przysparza żadnych problemów - cały proces trwa dosłownie kilka sekund. Jest to wydajne narzędzie, dzięki któremu zyskujemy czas, mimo to posiada bardzo małe wymagania systemowe.

W aplikacji zawarto nie tylko pełen zestaw stałych stosowanych w chemii i w fizyce, ale także dano nam możliwość tworzenia własnych stałych, co znacznie przyspiesza obliczenia. Opcje stałych fizycznych pojawiają się w dodatkowym okienku, podobnie jak i inne wartości, takie jak jednostki układu SI.

Dzięki wbudowanym wzorom formuł chemicznych nie musimy już sami ich wpisywać - jest to bardzo przydatne, zwłaszcza przy obliczaniu masy molowej produktów w konkretnych reakcjach chemicznych - zwykle są to proste substancje, takie jak woda, czy dwutlenek węgla.

Bardzo przydatną funkcją programu jest obliczanie stężenia roztworów, ich gęstości w warunkach normalnych, masy oraz objętości. Dodatkowo aplikacja wyświetla nam instrukcje jak sporządzić dany roztwór, aby miał odpowiadające wytycznym rozcieńczenie. Chemistry Assistant wykonuje wszystkie konieczne obliczenia, a więc ułatwia nam prace.

Program posiada także klasyczny kalkulator naukowy, który można otworzyć w innym oknie, pozwala to na szybką pracę z kilkoma obliczeniami na raz, ponieważ możemy otwierać kilka okien jednocześnie. Kalkulator naukowy jest wyposażony we wszystkie standardowe funkcje matematyczne, które są niezbędne do obliczeń.

Aplikacja oferuje możliwość zapisywania naszych obliczeń w formie plików tekstowych, a także ich bezpośrednie drukowanie z programu.

Program ten jest świetnym rozwiązaniem dla osób studiujących na kierunkach związanych z chemią, w trakcie których wymagane jest wykonywanie obliczeń chemicznych. Także uczniowie liceów i gimnazjów mogą sporo skorzystać przy pracy z tą aplikacją.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Chemistry AssistantChemistry Assistant 2.4
Wersja stabilna
0.95 MB | 2011-05-08

Ilość pobrań: 624 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Chemistry Assistant
avatararrow
~Rox | 2011.05.08 14:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program nie jest najnowszy, ale nadal trzyma poziom.