w
googluj

Real Chess 3D


Real Chess 3D – to szachy w wersji 3D, czyli chyba najstarsza znana nam gra strategiczna, grali w nią już dostojnicy Perscy w VI w. Tutaj mamy jej nieco odświeżoną i bardziej przystającą do czasów współczesnych wersję.

Rozgrywka w Real Chess 3D nie różni się niczym od szachów, w które możemy fizycznie zagrać poza tym, że jest za darmo. Nadal plansza ma 64 dwukolorowe pola, po których poruszają się 32 również dwukolorowe figury. Wygrywa gracz, który doprowadzi do szachu, czyli zagrożenia zbiciem króla, od którego nie będzie można się obronić. Nazywa się go wtedy „szach mat”. Ale jak do tego doprowadzić? Każdy z graczy dysponuje 16 figurami, z czego 8 to zwykłe pionki mogące ruszać się tylko i wyłącznie o jedno pole do przodu i bić na skos. Reszta figur to: 2 wieże – mogące przemieszczać przez całą planszę po linii prostej, 2 hetmani – którzy przemieszczają się po całej planszy na skos, 2 skoczkowie – chodzący po literze L, królowa – mogąca robić to samo co hetmani i wieże razem wzięci oraz najważniejszy król, który przemieszcza się tylko o jedno pole.

Real Chess 3D oferuje nam rozgrywkę z komputerem oraz z drugim człowiekiem na jednym ekranie. Niestety, gra on-line nie jest dostępna. Plansza oraz figury znajdujące się na niej pokazane są w dużym oknie w widoku 3D, oraz w małym oknie w prawym górnym rogu w widoku z góry czy inaczej poglądowym. W oknie znajdującym się w prawym dolnym rogu zapisywane są wszystkie wykonane do tej pory ruchy. Planszę pokazaną w 3D możemy dowolnie obracać oraz przybliżać. Pozwoli to nam na dokładnie zorientowanie się w aktualnie panującej sytuacji.

Real Chess 3D to świetny sposób na trening gry w szachy, który pomoże nam zabłysnąć przed znajomymi.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (10 głosów)

Strefa Download programu
Real Chess 3DReal Chess 3D
Wersja stabilna
2.13 MB | 2015-02-03

Ilość pobrań: 4494 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 47

Komentarze (0)
Real Chess 3D