w
googluj
pl

Crusader Kings II: Mroczne Wieki


Crusader Kings II: Mroczne wieki – to gra strategiczna stworzona przez studio Paradox Development i wydana w 2012r. Wcielamy się w niej w jednego z wybranych władców, a naszym celem jest zdobycie potomka i przedłużenie dynastii. W międzyczasie będziemy rozwijać kontakty dyplomatyczne z sąsiadami, umacniać swoją pozycję na arenie międzynarodowej lub po prostu wojować ze wszystkimi naokoło, jak to niektórzy królowej mają w zwyczaju

Rozgrywkę zaczynamy w 1066r. Naszym zadaniem jest przeżyć do czasu spłodzenia potomka, inaczej wraz z końcem swojej dynastii, przegrywamy. W tym czasie będziemy próbować odnaleźć się w chaotycznych realiach średniowiecza, gdzie dosłownie każdy może czyhać na nasze życie. Rozgrywką sterujemy za pomocą trójwymiarowej mapy Europy oraz czytelnego interface’u. Będziemy utrzymywać kontakty z ogromną ilością różnych władców, z czego każdy będzie miał odmienny charakter i ambicje. Każda prowincja bowiem ma swojego barona, a czasem nawet kilku. Oprócz tego znaczącą role w grze odgrywają kobiety. Do tego stopnia, że potrafią czasami sprowokować małżonka do zbrodni. Oczywiście, możemy stać się jej celem. Do demaskowania tego rodzaju intryg posłuży nam nasz własny szpieg, dobrze orientujący się w tych sprawach. Istnieje tu też średniowieczny system wasali i działa dokładnie tak samo jak kiedyś. Zasada „Wasal mojego wasala nie jest moim wasalem” cały czas jest jak najbardziej aktualna, dlatego nasi wasale mogą wypowiedzieć nam posłuszeństwo, a nawet przyłączyć do wroga. Gra opiera się na dyplomacji i utrzymywaniu dobrych stosunków z różnego rodzaju dostojnikami, książętami czy nawet wasalami. Każda podjęta przez nas decyzja będzie odbijała się szerokim echem w okolicy, przez to swoje zadowolenie bądź nie, będą wyrażać przeróżne osobistości. Niekorzystne skutki mogą mieć zwłaszcza np. potajemne mordowanie innych książąt, ale skutki tego odczujemy tylko, kiedy zostaniemy zdemaskowani. Wszystkie te stosunki są bardzo ważne, kiedy przyjdzie nam toczyć wojnę. Moduł militarny jest w tej grze bardzo rozbudowany i bez dobrych stosunków z częścią sąsiadów możemy mieć spore kłopoty. Nie warto również atakować nikogo bez powodu, stracimy na tym więcej niż zyskamy.

Crusader Kings II: Mroczne wieki to bardzo skomplikowana gra pod względem stosunków dyplomatycznych i personalnych. Początkującym graczom może być trudno odnaleźć się w jej rzeczywistości. Na pomoc przyjdzie im samouczek, który zrobiony jest w bardzo przystępnej formie. Wskazówki, które nam przekazuje, możemy wyłączyć bądź nie, wtedy za każdym razem, kiedy wejdziemy w daną zakładkę wyświetli się nam objaśnienie, czego konkretnie dotyczy i co możemy za jej pomocą osiągnąć.

PEGI:

Wymagania!
•RAM: 3 GB
•CPU: Pentium 4 2.4 GHz
•GRAFIKA: 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
•HDD: 2 GB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Crusader Kings II: Mroczne WiekiCrusader Kings II: Mroczne Wieki
Wersja stabilna
474 MB | 2015-02-05

Ilość pobrań: 2817 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Crusader Kings II: Mroczne Wieki