w
googluj
pl

Project+ 1.7.5


Project+ to program, który wspomaga działanie w niewielkich grupach projektowych. Aplikacja służy do zarządzania projektami zgodnie z metodyką Łańcucha Krytycznego. Program jest autorstwa polskich twórców, nie mogło więc zabraknąć polskojęzycznego interfejsu.

Łańcuch Krytyczny (Critical Chain Project Management – CCPM) to metodyka planowania i zarządzania projektem w taki sposób, aby zakończyć go w terminie, nawet jeśli poszczególne etapy nie zawsze kończone są w odpowiednim czasie. Metodyka CCPM powstała na bazie Teorii Organiczeń (Theory of Constraints). Pozwala ona na efektywne zarządzanie czasem, aby wykonywany projekt udało się zakończyć w możliwie najkrótszym czasie.

Project+ to właśnie taki program, który ma pomóc w odpowiednim zaplanowaniu projektu i jego zarządzeniu przy wykorzystaniu środków charakterystycznych dla metodyki Łańcucha Krytycznego. Możliwe jest notowanie w nim postępu prac, zarówno przez osoby zarządzające, jak i samych wykonawców. Kolejna cecha narzędzia to łatwe śledzenie stanu zaawansowania, w jakim aktualnie znajduje się projekt, a to za sprawą takich metod prezentacji jak np. diagramy RYG (red, yellow, green). Program umożliwia też m.in. automatyczne kolorowanie buforów i śledzenie ich zużycia, ostrzeżenie o zbliżającym się terminie zakończenia projektu i zagrożeniu jego przekroczenia.

W aplikacji zdefiniujemy przydzielone zasoby z uwzględnieniem godzin ich dostępności oraz przerw, zarówno tych regularnych (np. weekend), jak i losowych (np. urlop chorobowy pracownika). Możliwe jest także określenie zasad rozliczania czasu pracy. Program ponadto bierze pod uwagę aktualną datę i jej wpływ na zapis projektu - stąd np. zadania, które powinny się przed danym dniem (a nawet dokładną godziną) zakończyć, są rozciągane na osi czasu, natomiast te wciąż nierozpoczęte są przesuwane w czasie. Project+ pozwala więc na dokładną kontrolę nad projektem, jego zasobami, czasem wykonania nie tylko całości, ale każdych najdrobniejszych etapów - i choć mogą się one dynamicznie zmieniać, terminowe zakończenie całej pracy jest wciąż możliwe. Warto zaznaczyć, iż program udostępnia kilka przykładów rozplanowania różnych projektów.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Project+Project+ 1.7.5
Wersja stabilna
2.19 MB | 2012-06-24

Ilość pobrań: 1147 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (4)
Project+
avatararrow
Jurek PM Sw | 2020.01.28 09:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Hej mimo wszystko zgadzam się z @buuu, że takie progrmy to jednak zabawki ale płacenie kilku tysięcy za prowadzenie projektów to też przesada. Obecnie istnieje kilka darmowych rozwiązań takich jak np trello ale u mnie w firmie korzystam z Fortaska - jest dużo bardziej rozbudowany i ma darmową wersję do 3 użytkowników.
Project+ 1.7.5
avatararrow
~buuu | 2013.12.23 21:29
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
just for kids:) wystarcza by zrozumiec co to jest ścieżka krytyczna, ale do zarządzania prawdziwymi projektami się nie nadaje, bo do tego służą MS project albo primaveraP6...ale t wydatki rzędu kilkunastu tysi.
Project+ 1.7.5
avatararrow
~dmag | 2011.08.03 19:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Podstawy można opanować raczej szybko, zwłaszcza, że dostępne są przykłady. Podejrzewam, że dla osób, które otarły się z podobnymi programami, obsługa polskiego Project+ powinna być banalnie łatwa.
avatararrow
~Leszek K | 2011.08.03 15:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szybko idzie opanować ten program?