w
googluj
pl

Office Tab 13.10


Office Tab to ciekawe rozszerzenie pakietu Microsoft Office. Dodatek pozwala użytkownikowi na otwieranie i edytowanie kolejnych dokumentów na niezależnie działających kartach. Zyski uzyskane w ten sposób wiążą się nie tylko z większym porządkiem podczas pracy na komputerze. Dzięki Office Tab w łatwy sposób możemy także: zamknąć/zapisać wszystkie dokumenty, grupować podobne pliki, przechodzić do katalogu docelowego, zmieniać nazwy, blokować dokumenty czy tworzyć nowe arkusze. Aplikacja współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami biurowymi, jakimi są: Excel, Word, PowerPoint.

Dodatek jest gotowy do pracy zaraz po zakończeniu procesu instalacyjnego. Do dyspozycji mamy jednak szereg dodatkowych ustawień, które pozwalają na dostosowanie wyglądu i działania kart do preferencji użytkownika. Konfiguracja narzędzia nie jest skompilowana - odbywa się za pośrednictwem dedykowanego panelu. Znajdziemy w nim opcje odpowiedzialne za:
- domyślne skróty klawiaturowe (otwieranie nowego okna, zaznaczanie i ukrywanie kart),
- włączanie/wyłączanie mechanizmu kart dla wybranych składników pakietu biurowego,
- zmianę położenia paska (górna lub dolna część obszaru roboczego),
- modyfikację stylu kart (kilka predefiniowanych ustawień),
- dobieranie odpowiedniego rozmiaru i wyglądu kart (rozmiar i krój czcionki, kolor tła),
- tworzenie i przywracanie kopii zapasowej ustawień.

Aplikacja posiada dobrą dokumentację. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na podpowiedzi kontekstowe, które zawierają cenne wskazówki na temat poszczególnych funkcji narzędzia.

Uwaga!
Dla użytkowników pragnących wprowadzić dodatek na wielu stanowiskach roboczych, przygotowano oddzielne instalatory MSI w wersjach dla systemów 32-bitowych i 64-bitowych.

Ograniczenia!
Aplikacja jest dostępna bezpłatnie tylko do zastosowań domowych. Producent udostępnia również wydanie komercyjne, oznaczone nazwą Enterprise. Posiada ono wsparcie dodatkowych aplikacji (Publisher, Access, Project, Visio). Pełne zestawienie funkcji znajdziemy na oficjalnej stronie projektu.

Wymagania!
W trakcie procesu instalacyjnego należy wybrać posiadaną wersję pakietu biurowego. Narzędzie wspiera następujące wydania Microsoft Office: 2003, 2007, 2010, 2013, 2016, 365.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Office TabOffice Tab 13.10
Wersja stabilna
19.43 MB | 2017-07-01

Ilość pobrań: 1192 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Office Tab