w
googluj
pl

Pazera Free 3GP to AVI Converter Portable 1.10


Pazera Free 3GP to AVI Converter Portable – przenośne wydanie programu konwertującego materiały wideo zapisane w formatach 3GP i 3G2 na filmy w formacie AVI lub MPG (MPEG-1, MPEG-2). Program Pazera Free 3GP to AVI Converter i jego wersja Portable zostały stworzone przez polskiego programistę - Jacka Pazerę. Przygotował je z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych czy smartfonów, którzy chcą odtworzyć w stacjonarnych playerach DVD filmy działające w urządzeniach mobilnych (pliki wideo 3GP/3G2). Konwersja do formatu AVI wraz z użyciem kodeka DivX albo XviD powinna sprawić, że materiały wideo z telefonu/smartfonu będą działały w większości nowszych odtwarzaczy DVD. Transkodowanie plików do MPG pozwoli na oglądanie takich filmów za pomocą bardziej wiekowych playerów stacjonarnych (odtwarzających także płyty VCD albo SVCD). Warto dodać, że program pozwala również na ograniczoną konwersję wejściowych plików AVI, MKV, WMV, MP4, FLV, MTS, OGM, AMV do wyjściowych formatów AVI oraz MPG (AVI na AVI przekonwertujemy np. w celu zastosowania innych kodeków w pliku wyjściowym).

Możliwości programu w zakresie kodowania i dekodowania A/V:

• kodowanie strumienia wideo plików AVI za pomocą następujących kodeków: XviD, DivX 3, H.264, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV,
• kodowanie strumienia wideo w plikach MPG według standardu MPEG-1 lub MPEG-2,
• kodowanie strumienia audio przy wykorzystaniu kodeków MP3 (Lame), MP2, AC3, AAC, WMA, PCM 16-bit,
• obsługa kodowania wielowątkowego podczas kodowania z użyciem H.264,
• kodowanie dwuprzebiegowe - zwiększa jakość wideo i zmniejsza rozmiar pliku wyjściowego,
• dekodowanie popularnych kodeków A/V używanych przy tworzeniu plików MP4: MPEG-4 AVC/H.264, VC-1, XviD, AC3, DTS, AAC, MP3 i innych.

Pazera Free 3GP to AVI Converter Portable może konwertować większą liczbę plików 3GP i 3G2 w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe). Do programu wprowadzimy zarówno poszczególne pliki, jak i całe foldery z kolekcją filmów. Dane wprowadzamy za pomocą opcji „Dodaj Pliki” lub „Dodaj folder” albo przeciągając pliki i katalogi z Eksploratora Windows do listy operacyjnej konwertera. Lista robocza pozwala wybrać, które z filmów zostaną poddane transkodowaniu, informuje nas o nazwie, katalogu i rozmiarze dołączonych do niej materiałów, a także pokazuje aktualny status konwersji każdego z nich. Poprzez menu kontekstowe listy możemy wykonać kilka operacji – m.in. zaznaczyć wszystkie pozycje, odwrócić aktualne zaznaczenie, uruchomić konwersję zaznaczonych materiałów, usunąć je z listy lub wyświetlić ich szczegółowe właściwości. Listę filmów przeznaczonych do konwersji zapiszemy w pliku LST, dzięki czemu będzie można wczytać ją ponownie do programu, gdy nadejdzie taka potrzeba.

Pazera Free 3GP to AVI Converter Portable pozwala na dokładne skonfigurowanie ustawień wyjściowych wideo i audio. Użytkownicy mniej zaawansowani mogą skorzystać z kilku gotowych profili konwersji. Program zapamiętuje ustawienia wyjściowe z ostatniej sesji, poza tym będziemy w stanie zapisywać i wczytywać własne profile konfiguracyjne (jako pliki INI).

Główne ustawienia wyjściowe odnoszą się następujących parametrów – format docelowy, kodek audio i wideo, liczba wątków konwersji przy użyciu kodera H.264, bitrate wideo/audio, FPS, proporcje obrazu, wykorzystanie kodowania dwuprzebiegowego, częstotliwość próbkowania audio, głośność, liczba kanałów dźwięku, wykluczenie strumienia wideo/audio. Z kolei zaawansowane ustawienia wyjścia pozwalają na wybranie konwertowanej ścieżki dźwiękowej ze źródłowego wideo (o ile jest w nim dostępnych kilka ścieżek audio), ustalenie rozdzielczości wideo (także HD 480p, 720p i 1080p czy swobodna wysokość i szerokość w pikselach), wykadrowanie obrazu, usunięcie przeplotu, wprowadzenie parametrów kodera FFmpeg, dodanie znacznika FourCC do pliku wyjściowego.

W pozostałych opcjach możemy podać katalog docelowy dla transkodowanych plików, włączyć automatyzacje (zamknięcie programu lub Windows po zakończeniu konwersji), podejrzeć szczegółowe właściwości źródłowych materiałów wideo, przygotować plik wsadowy BAT (uruchomienie pliku spowoduje, że zostaną wykonane wszystkie zadania konwersji odnotowane w liście roboczej z chwilą, gdy go tworzyliśmy), jak również ustalić reguły nadpisywania plików obecnych w katalogu docelowym i posiadających identyczne nazwy jak pliki wyjściowe zaplanowanej konwersji.

Wersja przenośna Pazera Free 3GP to AVI Converter domyślnie przechowuje swoje ustawienia tylko we własnym katalogu. Dzięki temu program może być w łatwy sposób przeniesiony wraz z konfiguracją na pendrive czy dysk zewnętrzny i działać z poziomu tych nośników na innym PC. Oprócz tego nie musimy przejmować się ingerencją wersji Portable w rejestr Windows czy foldery systemowe.

Interfejs graficzny Free 3GP to AVI Converter Portable nie jest specjalnie efektowny pod względem wizualnym, ale oferuje wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Obsługa programu jest intuicyjna i mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć z nią znaczących problemów, chociaż niektóre ustawienia mogą wymagać pewnej wiedzy o kodowaniu i dekodowaniu audio/wideo. Brakuje co prawda pliku pomocy, jednak w witrynie Jacka Pazery udostępniono szczegółowy opis możliwości narzędzia.

Uwaga!
Program działa także w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pazera Free 3GP to AVI Converter PortablePazera Free 3GP to AVI Converter Portable 1.10
Wersja stabilna 32-bitowa
13.09 MB | 2018-10-02
Pazera Free 3GP to AVI Converter Portable 1.10
Wersja stabilna 64-bitowa
14.29 MB | 2018-10-02
przejdź Wersja instalacyjna Pazera Free 3GP to AVI Converter

Ilość pobrań: 1303 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Pazera Free 3GP to AVI Converter Portable