w
googluj
pl

Pazera WebM to AVI Converter Portable 1.2


Pazera WebM to AVI Converter Portable to przenośne wydanie Pazera WebM to AVI Converter - darmowego programu, który konwertuje pliki wideo zapisane w formatach WebM, MP4, FLV i 3GP na pliki wideo w formatach AVI oraz MPG (MPEG-1, MPEG-2). WebM zyskuje coraz większą popularność (jest używany do udostępniania filmów w Internecie, np. w serwisach YouTube, Dailymotion, Google Video, Wikipedia i wielu innych). Niestety, stacjonarne odtwarzacze DVD oraz programy służące do edycji wideo często nie obsługują WebM. Konwersja do formatu AVI z zastosowaniem kodeków DivX lub XviD powinna zapewnić kompatybilność wyjściowych plików wideo z nowszymi playerami DVD czy oprogramowaniem do obróbki wideo. Z kolei transkodowanie do MPG pozwoli na oglądanie filmów pobranych np. z YouTube na starszych odtwarzaczach DVD/VCD/SVCD. Program oferuje możliwość ograniczonej konwersji innych formatów źródłowych - AVI, MKV, WMV, MTS, MOV, OGM, AMV. Przetworzymy je tylko na AVI albo MPG.

Funkcje programu wymienione bardziej szczegółowo:

• konwertowanie wielu plików wideo w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe),
• kodowanie strumienia wideo w plikach AVI przy wykorzystaniu kodeków H.264 (x264), XviD, DivX 3, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV,
• kodowanie strumienia wideo w plikach MPG według standardów MPEG-1 (VCD) lub MPEG-2 (SVCD, DVD),
• kodowanie strumienia audio za pomocą kodeków MP3 (Lame), MP2, AC3, AAC, WMA, PCM 16-bit,
• dekodowanie kodeków audio i wideo stosowanych przy tworzeniu plików WebM: VP8 i Vorbis.
• kodowanie wielowątkowe przy użyciu kodera H.264,
• kodowanie dwuprzebiegowe – zwiększa jakość wideo i jednocześnie zmniejsza rozmiar pliku wyjściowego,
• domyślne profile konwersji, przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników, warto wspomnieć, że program zapamiętuje ustawienia z ostatniej sesji, poza tym możemy tworzyć własne profile ustawień (zapisując je w plikach INI) i w razie potrzeby wczytywać je do programu,
• parametry wyjściowe wideo – format docelowy, kodek audio i wideo, ilość wątków konwersji z zastosowaniem kodera H.264, bitrate wideo i audio, ilość klatek na sekundę (FPS), proporcje ekranu/obrazu, aktywacja kodowania dwuprzebiegowego, głośność, częstotliwość próbkowania audio, liczba kanałów dźwięku, pominięcie strumienia wideo/audio, wybór ścieżki dźwiękowej źródłowego wideo, rozdzielczość wideo (m.in. HD 480p, 720p i 1080p oraz własna szerokość i wysokość, podawana w pikselach), kadrowanie obrazu, usuwanie przeplotu, zastosowanie parametrów kodera FFmpeg, dołączenie znacznika FourCC do pliku wynikowego.
• inne ustawienia – wybór katalogu docelowego dla konwertowanych plików, automatyzacje (zamknięcie programu lub systemy po zakończeniu zadań konwersji), wyświetlanie szczegółowych właściwości źródłowych plików wideo, definiowanie zasad nadpisywania plików dostępnych w katalogu docelowym i posiadających takie same nazwy jak pliki wynikowe, które powstaną podczas konwersji,
• funkcje związane z lista roboczą programu – do listy wczytujemy poszczególne pliki albo całe katalogi zawierające materiały wideo (opcje „Dodaj pliki” lub „Dodaj folder”), dane można wprowadzać również za pomocą metody przeciągnij i upuść. Program pozwala na konwertowanie wszystkich lub tylko wybranych filmów załadowanych do listy, poza tym zapoznamy się z informacjami o nazwach, katalogach źródłowych i rozmiarach plików wideo dołączonych do kolejki konwersji, a także z bieżącym statusem operacji wykonywanych na danym filmie. Menu kontekstowe listy pozwala m.in. na zaznaczenie wszystkich filmów, odwrócenie zaznaczenia, uruchomienie konwersji zaznaczonych pozycji, usunięcie zadań transkodowania, jak również wyświetlenie właściwości wybranego pliku wideo. Listę roboczą możemy zapisać w pliku LST, po czym w razie potrzeby wczytać ją ponownie do programu.
• możliwość stworzenia pliku wsadowego BAT – jeżeli go uruchomimy, zostaną wykonane wszystkie zadania konwersji zapisane w liście operacyjnej z chwilą, gdy stworzyliśmy ten plik.

Wydanie przenośne domyślnie zapisuje swoje ustawienia tylko we własnym katalogu. Można skopiować ten folder wraz z zawartością na pendrive czy dysk zewnętrzny i używać programu z tą samą konfiguracją na różnych komputerach. Wersja Portable nie ingeruje w rejestr Windows czy foldery systemowe.

Chociaż interfejs graficzny Pazera WebM to AVI Converter Portable nie wygląda zbyt efektownie, to jednak łatwo odnaleźć w nim wszystkie niezbędne opcje programu. Mniej zaawansowani użytkownicy opanują podstawy obsługi konwertera w szybkim tempie, ale niektóre funkcje wymagają znajomości zagadnień związanych z kodowaniem/dekodowaniem wideo oraz audio. Twórca nie przygotował pliku pomocy, za to zamieścił dość szczegółowy opis programu w swojej witrynie.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Pazera WebM to AVI Converter PortablePazera WebM to AVI Converter Portable 1.2
Wersja stabilna
7.19 MB | 2014-08-13

Ilość pobrań: 796 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pazera WebM to AVI Converter Portable