w
googluj
pl

Free YouTube Download Portable 3.2.35.514

Free YouTube Download Portable to przenośna edycja dość popularnego programu służącego do pobierania i konwertowania materiałów wideo udostępnianych w serwisie YouTube i innych witrynach (np. Dailymotion, NicoVideo – brak dokładnych informacji producenta o wspieranych serwisach). Program Free YouTube Download pozwala na pobieranie wielu filmów/klipów wideo w jednym zadaniu, ale w wersji darmowej niestety są one pobierane po kolei. Materiały wideo są zapisywane w plikach MP4, FLV, WebM i M4A (tylko audio), poza tym można przeprowadzać konwersję pobranego wideo na formaty AVI, MP4, WMV i MP3 (ekstrakcja audio z klipu wideo). Zdecydujemy również o rozdzielczości pobieranych filmów – dla MP4 może to być rozdzielczość 4K, 1080p, 720p lub 360p, dla formatu WebM - 1080p albo 720p, dla FLV - 480p czy 240p. Oczywiście materiały wideo muszą być najpierw udostępniane w danej rozdzielczości. Przy konwersji można ustalić, czy w pliku wyjściowym zostanie zachowana oryginalna jakość, czy też program przeprowadzi optymalizację wideo, degradując nieco jego rozdzielczość, ale tym samym zmniejszając rozmiary pliku i skracając czas konwersji. W opisywanej wersji nie wprowadzono jeszcze pobierania wideo razem z napisami, jednak w kolejnych wydaniach funkcja ta powinna być już obecna.

Free YouTube Download pozwala także na pobieranie całych playlist z materiałami wideo. Dostępny jest wykaz różnych kanałów, z których pozyskamy playlisty, poza tym możemy wprowadzić adres dowolnego kanału YouTube i pobrać z niego ogromną liczbę klipów w pojedynczym zadaniu. W ustawieniach włączymy również funkcję obsługi playlist serwisu Dailymotion. Jeżeli aktualnie jesteśmy zalogowani w YouTube, będziemy w stanie ściągnąć filmy dodane do naszej playlisty „Do obejrzenia”.

Obsługa Free YouTube Download Portable jest intuicyjna – wystarczy skopiować do schowka systemowego adres URL strony zawierającej interesujący nas materiał wideo, a następnie kliknąć w przycisk Wklej, dostępny w interfejsie programu. Link z filmem/klipem zostanie automatycznie dodany do listy pobierania. W liście prezentowane są tytuły nagrań oraz miniaturki graficzne, zawierające zrzuty obrazu z materiałów wideo. Przy każdym nagraniu wyświetlane są opcje wyboru formatu i rozdzielczości dla pobieranego wideo. Z kolei w dolnej części interfejsu umieszczono opcje konwersji. Listę filmów do pobrania można zapisać w pliku TXT, a później wczytać ją w wybranej chwili do programu. Dostępny jest również moduł historii pobrań.

Free YouTube Download Portable pozwala na manualne lub automatyczne pobieranie i konwertowanie materiałów wideo. Możliwe jest odtwarzanie pobranych filmów w zewnętrznym playerze A/V. Skorzystamy również z opcji automatycznego wyłączenia PC po zakończeniu wszystkich operacji wykonywanych przez program. Menu kontekstowe listy roboczej oferuje dostęp m.in. do następujących funkcji: zatrzymanie i wznowienie pobierania, usunięcie zadań pobierania z listy, kopiowanie i edytowanie tytułów nagrań, zdefiniowanie albo otworzenie folderu docelowego (przeznaczonego na pobrane/przekonwertowane pliki), kopiowanie lub otwieranie źródłowych adresów URL klipów wideo, a także wyświetlenie wszystkich dostępnych formatów dla materiału wideo, który mamy zamiar pobrać.

Wiele funkcji Free YouTube Download Portable jest dostępnych poprzez okno z preferencjami programu. Wśród jeszcze nie wymienionych możliwości warto wspomnieć o wyborze domyślnego formatu i rozdzielczości wideo (przydatne zwłaszcza przy pobieraniu automatycznym), przesyłaniu pobranych materiałów do playlisty iTunes, wsparciu dla wideo 3D, automatycznym wznawianiu pobierania filmów, których nie udało się ściągnąć, regułach nadpisywania plików obecnych w katalogu docelowym, zaawansowanej konfiguracji nazw plików wyjściowych, menadżerze danych uwierzytelniających (pomocny w wypadku serwisów wymagających zalogowania się przed dostępem do materiałów wideo), integracji funkcji pobierania z menu kontekstowym przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome i Internet Explorer, minimalizacji interfejsu do ikonki w zasobniku systemowym oraz możliwości skorzystania z serwera proxy.

Edycja przenośna nie zapisuje swoich ustawień poza własnym katalogiem nadrzędnym, przez co możemy skopiować ją na pendrive czy dysk zewnętrzny i przy zachowaniu tej samej konfiguracji używać jej na innym komputerze bezpośrednio z poziomu wymienionych nośników. Prawdopodobnie nie trzeba martwić się również o ingerencję programu w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Free YouTube Download Portable prezentuje się dość przyzwoicie pod względem wizualnym. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować obsługę programu. W witrynie producenta można znaleźć krótką instrukcję (w polskiej wersji językowej) oraz zbiór przydatnych porad (w dziale pomocy, niestety część z nich jest dostępna tylko w języku angielskim).

Uwaga!
Pobrany plik EXE wypakuje wersję przenośną do wybranej przez nas lokacji.
W wersji przenośnej integracja z menu kontekstowym przeglądarek internetowych nie działa prawidłowo (przynajmniej z chwilą tworzenia opisu). Można jednak pobrać odpowiednie rozszerzenia dla wspieranych przeglądarek – w tym celu wystarczy skorzystać z tej strony.
Jeżeli spróbujemy pobrać wideo z własnej playlisty „Do obejrzenia” w YouTube, a nie będziemy zalogowani w tym serwisie, program ulegnie awarii (także za każdym razem, gdy włączymy go ponownie). Sytuacja ta będzie występowała, dopóki nie zalogujemy się w YouTube, nie dodamy jakiegoś klipu do wspomnianej playlisty i nie uruchomimy Free YouTube Download Portable w trakcie obecności na koncie YouTube. Błąd może zostać zlikwidowany w kolejnych wersjach programu.

Ograniczenia!
Wersja darmowa oferuje tylko jeden wątek pobierania – nie pobierzemy kilku plików jednocześnie, wszystkie zadania pobierania są wykonywane po kolei (jednak mogą być realizowane automatycznie, bez ingerencji użytkownika). W wersji Free aplikacja często wyświetla reklamy w swoim interfejsie, poza tym nie skorzystamy z akceleracji sprzętowej GPU (przydaje się przy konwersji). Licencję na wersję Premium można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Free YouTube Download PortableFree YouTube Download Portable 3.2.35.514
Wersja stabilna
27.2 MB | 2014-08-12
przejdź Wersja instalacyjna Free YouTube Download

Ilość pobrań: 2702 | W tym miesiącu: 17 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
Free YouTube Download Portable