w
googluj

PanoramaPlus Starter Edition 2.0.0


PanoramaPlus - bezpłatny (do zastosowań domowych) program do łączenia wielu zdjęć w jedno zdjęcie panoramiczne.

Obsługa programu jest wyjątkowo prosta. Całe nasze zadanie to dodać zdjęcia mające tworzyć docelową panoramę, a po tym kliknąć przycisk Create Panorama. Procedura tworzenia panoramy następuje automatycznie, nie musimy sami dopasowywać obrazów do siebie. Mogą one być pookręcane w stosunku do siebie, mogą w różnym stopniu pokrywać się fragmenty na dwóch zdjęciach, a PanoramaPlus mimo to za pomocą specjalnej technologii połączy wszystkie obrazy w jeden.

Jeśli zdjęcia robione są w różnych położeniach (jedno poziomo, drugie pionowo), to program daje nam możliwość obrócenia zdjęć w odpowiednim kierunku, aby aplikacja nie miała problemu z wykonaniem zadania docelowego.

Chyba jedyną, ale za to niestety dość poważną wadą jest typ pliku wynikowego - aplikacja pozwala na eksport panoramy wyłącznie do formatu JPG. Lepiej jest natomiast z listą obsługiwanych formatów wejściowych, bo należy do niej większość popularnych formatów graficznych, m.in. JPG, RAW, TIFF, BMP, PNG oraz GIF. Użytkownicy mogą narzekać na brak opcji kadrowania, przez co do tej operacji konieczne będzie użycie innego programu.

PanoramaPlus jest aplikacją darmową, jednak do instalacji niezbędny będzie klucz, który możemy zdobyć od producenta. Poniższy przycisk Pobierz prowadzi do strony internetowej, na której musimy podać swój adres e-mail, po czym dopiero będziemy mogli pobrać instalator, a na e-mail wysłany zostanie klucz instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
PanoramaPlusPanoramaPlus Starter Edition 2.0.0
Wersja stabilna
24.3 MB |2011-07-26

Ilość pobrań: 3190 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (3)
PanoramaPlus
avatararrow
~CipherDog | 2013.05.17 21:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zdecydowanie zbyt małą rozdzielczość pliku wyjściowego :(
PanoramaPlus Starter Edition 2.0.0
avatararrow
~Ron | 2012.08.29 08:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zdecydowanie największa wadą tego programu jest zbyt mała rozdzielczość pliku wynikowego niezależnie od wsadowego, a że jedynie formatu JPG to akurat mały pikuś ... takie jest moje zdanie. Reszta OK
PanoramaPlus Starter Edition 2.0.0
avatararrow
~Radzio | 2011.07.26 18:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Właśnie strzeliłem sobie panoramę ze zdjęć. Program bardzo prosty w obsłudze.