w
googluj

Panolapse 1.25


Panolapse to znakomite narzędzie dla fotografów, które pozwala na dodawanie efektu ruchu aparatu do stworzonych animacji poklatkowych. Dzięki dodatkowym modułom, aplikacja pozwala na tworzenie takich animacji bezpośrednio z plików RAW z konkretnymi ustawieniami, by uniknąć zmian ekspozycji ze strony aparatu w przypadku plików JPG oraz pozwala na bardzo sprawną redukcję dystorsji, spowodowaną na przykład szerokokątnymi obiektywami typu "rybie oko".

Przed przystąpieniem do stworzenia w programie pierwszego projektu, warto zajrzeć na stronę producenta, gdzie prezentowany jest nie tylko film z komentarzem, ukazujący w skrócie wszystkie funkcje aplikacji, ale także wiele filmów porównawczych, które wskazują na różnice wynikające z zastosowania poszczególnych modułów programu.

Efekty uzyskane przy pomocy Panolapse są świetne, a prosty interfejs aplikacji pozwala na szybkie i sprawne generowanie nowych filmów. Wystarczy zaimportować grupę plików będącą serią zdjęć jakiejś sceny, wskazać ogniskową zastosowanego obiektywu oraz mnożnik wielkości matrycy naszego aparatu względem tak zwanej "pełnej klatki". Dzięki zaawansowanym algorytmom, program zniweluje powstałe beczkowate zniekształcenia, aby scena wyglądała możliwie naturalnie.

Stworzoną animację można zapisać na wiele sposób, co jest realizowane przez łatwy w obsłudze kreator. Dzięki wyspecjalizowanym wersjom programu dla 32- oraz 64-bitowej architektury, proces tworzenia animacji i poprawiania błędów jest maksymalnie szybki, ponieważ wykorzystuje pełne możliwości udostępniane przez sprzęt naszego komputera.

Uwaga!
Po rozpakowaniu archiwum program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
PanolapsePanolapse 1.25
Wersja stabilna
39.71 MB | 2015-12-04

Ilość pobrań: 761 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Panolapse
avatararrow
~marcin | 2016.06.20 22:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wersja free tylko 720p
Panolapse 1.25