w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 161
Wszystkich postów: 904398
Wszystkich tematów: 127555

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6599 dni

Netbook Optimizer 1.0.0.9150


Notebook Optimizer to szybki i praktyczny program do optymalizacji komputerów osobistych - laptopów/netbooków. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja została przystosowana do współpracy z urządzeniami przenośnymi, takimi jak notebooki. Sprzęt tego typu często charakteryzuje się znacznie mniejszymi możliwościami pod względem renderowania grafiki czy wykonywania innych zaawansowanych operacji - posiada po prostu znacznie słabsze podzespoły. Pomocne może okazać się prezentowane oprogramowanie, które pozwala na poprawienie osiągów komputera, a tym samym przyspieszenie najbardziej typowych operacji. W skład środowiska Notebook Optimizer wchodzą następujące komponenty:

• Notebook Care
Moduł pozwalający na zoptymalizowanie systemu operacyjnego za pomocą kilku kliknięć myszy. Wystarczy odpowiednio skonfigurować zachowanie aplikacji, a następnie nacisnąć na opcję "Start Scan".

• Memory Optimizer
Narzędzie służące do monitorowania i zmniejszania obciążenia pamięci operacyjnej. W głównym oknie aplikacji wyświetlone zostaną informacje na temat dostępnej i używanej przestrzeni. Aby poprawić te parametry, należy skorzystać z funkcji dostępnych na kartach "Manual Settings" (ręczna optymalizacja) i "Auto Optimization" (automatyczna optymalizacja).

• Registry Optimizer
Niewielka aplikacja, odpowiedzialna za optymalizację i zmniejszenie rozmiaru rejestru systemowego. Obsługa jest bardzo prosta - wystarczy przeprowadzić skanowanie, wprowadzić zmiany i ponownie uruchomić komputer.

• System Cleaner
W pełni funkcjonalne narzędzie odpowiedzialne za oczyszczanie dysku twardego ze zbędnych danych. Aplikacja opróżni foldery tymczasowe oraz usunie niepotrzebne i nieużywane pliki. Działanie programu można w prosty sposób dostosować do własnych potrzeb.

• Disk Optimizer
Moduł pomaga w uporządkowaniu struktury plików w odpowiedniej kolejności (tak zwana defragmentacja). Całość działa w sposób dosyć standardowy. Najpierw odbywa się analiza, podczas której zobaczymy ułożenie danych na partycji, natomiast po zakończeniu procesu możemy rozpocząć optymalizację.

• Registry Cleaner
Program jest odpowiedzialny za usuwanie zbędnych wpisów w rejestrze systemowym. W trakcie działania modułu, skanowane są najbardziej istotne obszary, powiązane z zainstalowanym oprogramowaniem, współdzielonymi plikami, skrótami, kontrolkami ActiveX czy typami plików. Aplikacja oferuje również możliwość definiowania wykluczeń oraz wykonywania kopii bezpieczeństwa.

• System Protector
Narzędzie chroniące w czasie rzeczywistym komputer przed atakami szkodliwego oprogramowania, takiego jak: spyware, konie trojańskie, wirusy, robaki. Działanie aplikacji opiera się na definicjach dostarczanych przez producenta - pobieramy je za pomocą funkcji automatycznej aktualizacji.

• Privacy Detector
Prosty moduł, który pozwoli nam na usunięcie śladów aktywności na komputerze. Program znajdzie, a następnie usunie dane tymczasowe przeglądarek internetowych i komunikatorów oraz rozmaite archiwalne wpisy (historia dokumentów i wyszukiwania, uruchamiane programy, ostatnio otwierane pliki).

• System Files Backup and Restore
Aplikacja umożliwia wykonanie kompletnej kopii zapasowej istotnych danych związanych z działaniem systemu operacyjnego (ustawienia, biblioteki, niezbędne komponenty). Wybraną kopię można w dowolnym momencie przywrócić, dzięki czemu komputer wróci do sprawnego działania po awarii lub ataku malware.

• Driver Updater
Proste w obsłudze narzędzie służące do aktualizacji przestarzałych sterowników. Aplikacja zbudowana została w postaci kreatora, który przeprowadzi analizę, a następnie poinformuje nas o komponentach wymagających uaktualnienia. Dostępna jest również funkcja tworzenia i przywracania kopii zapasowych sterowników.

• Startup Manager
Wygodne narzędzie do zarządzania wpisami autostartu, przypisanymi do bieżącego użytkownika i całego stanowiska roboczego. W łatwy sposób możemy usunąć i dodać nowe pozycje, jak również tymczasowo dezaktywować niepotrzebne programy.

• Uninstall Manager
Przyjazny zamiennik systemowego modułu do usuwania zbędnego oprogramowania. Aplikacja wyświetla zainstalowane komponenty, podzielone na trzy listy (wszystkie, największe, ostatnio dodane). Dezinstalacja rozpoczyna się po naciśnięciu na przycisk "Uninstall".

• Scheduler
Rozbudowane narzędzie, pozwalające na zautomatyzowanie pracy komponentów wchodzących w skład środowiska Notebook Optimizer. Zdefiniowane przez użytkownika zadania mogą być uruchamiane okresowo (na przykład w wybrane dni tygodnia) bądź jednorazowo. Do dyspozycji mam również opcje konfiguracyjne dotyczące poszczególnych silników optymalizujących system.

Ograniczenia!
Program jest rozpowszechniany na zasadach licencji trial. Użytkownik może bezpłatnie przetestować skuteczność programu związaną z wykrywaniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu komputera. Do wprowadzenia modyfikacji w systemie operacyjnym wymagany jest kod aktywacyjny, który można zakupić na oficjalnej stronie produktu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Netbook OptimizerNetbook Optimizer 1.0.0.9150
Wersja stabilna
8.25 MB | 2013-03-01

Ilość pobrań: 333 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Netbook Optimizer