w
googluj

MinGW 0.6.2 Beta


MinGW (Minimalist GNU for Windows) - darmowe środowisko pozwalające na kompilowanie kodów źródłowych wielu popularnych języków programowania do natywnych aplikacji systemu Windows. Paczka dostarczana przez autorów zawiera szereg narzędzi dla programistów (assembler, linker, menadżer archiwów), niezbędne pliki nagłówkowe i biblioteki oraz zestaw kompilatorów (port popularnego GCC, znanego z GNU/Linux). Opcjonalnie można zainstalować również pakiet MSYS, będący namiastką konsoli linuksowej (udostępnia on powłokę bash i zestaw przydatnych poleceń administracyjnych).

MinGW obsługuje następujące języki programowania:
- C++,
- C,
- Fortran,
- Ada,
- Objective C.

Kompilatory dostarczane w zestawie MinGW zawierają niemal dokładne te same opcje, co ich odpowiedniki z systemów Uniksowych. Oczywiście oprócz kompilacji do plików wykonywalnych istnieje możliwość kompilowania także bibliotek i plików obiektowych. MinGW niestety nie jest zgodny ze standardem POSIX.

Całość jest stosunkowo prosta w instalacji i dostosowaniu do potrzeb użytkownika. Autorzy przygotowali automatyczny instalator, przeprowadzający przez proces kopiowania niezbędnych plików - sam pobiera najnowsze poszczególnych komponentów z sieci.

Co istotne, narzędzie jest całkowicie darmowe (licencja Public Domain) i rozwijane przez doświadczoną społeczność. Na witrynie producenta można znaleźć rozbudowany plik pomocy wraz z poradnikami dotyczącymi instalacji, wiki, przykładowe kody źródłowe i listę najczęściej zadawanych pytań.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MinGWMinGW 0.6.2 Beta
Wersja rozwojowa
0.08 MB | 2013-11-06

Ilość pobrań: 815 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
MinGW
avatararrow
~Rolek | 2011.05.13 10:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Trzeba przetestować, używał ktoś już?