w
googluj
pl

Kodu Game Lab 1.5.47.0


Kodu Game Lab to zestaw narzędziowy, pozwalający użytkownikowi na tworzenie gier komputerowych i wysyłanie ich do znajomych. Projekty są kompatybilne z systemami z rodziny Windows oraz konsolami z serii XBox. Program w założeniu jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży - za pomocą Kodu Game Lab wygenerujemy atrakcyjne wizualnie i jednocześnie nieskomplikowane technicznie, interaktywne światy. Aplikacja może być używana do nauki: logicznego myślenia, programowania, rozwiązywania problemów, współpracy w grupie, postępowania według planów. Bardzo dobrze sprawdzi się również wśród standardowych, domowych użytkowników.

Kodu Game Lab umożliwia wygenerowanie wysokiej jakości efektów niewielkim kosztem. Edytor działa w trybie wizualnym - do dyspozycji mamy podgląd całego modyfikowanego terenu, a wprowadzone zmiany zobaczymy od razu na formatce. Podczas działania, grę możemy skompilować i przetestować. Wśród dostępnych opcji edytora znajdziemy między innymi:
- przesuwanie i obracanie widoku,
- wstawianie oraz programowanie obiektów (bogata paleta postaci, przedmiotów, roślin, pułapek i efektów),
- dodawanie i modyfikacja ścieżek,
- rysowanie i modyfikowanie podłoża,
- podnoszenie/obniżanie terenu,
- generowanie wzniesień i dolin,
- dodawanie wody,
- usuwanie obiektów,
- zmianę ustawień świata ("szklane" ściany, zmiana pracy kamery, ustalanie początkowej pozycji, pokazywanie kompasu/przybornika, limitowanie zasobów, modyfikacja warunków atmosferycznych, edycja ekranu startowego, zmiana głośności muzyki/efektów i inne).

Projekt wyróżnia się nieskomplikowaną obsługą, odbywającą się przy użyciu myszy i klawiatury. Pakiet posiada podpowiedzi kontekstowe oraz moduł samouczka, dzięki któremu w szybki sposób nauczymy się tworzenia własnych gier. Do dyspozycji mamy także przykładowe projekty, zestawienia dotyczące kontroli interfejsu jak również instruktaże w formie krótkich nagrań wideo.

Do narzędzia został dołączony panel konfiguracyjny. Za jego pośrednictwem możemy dostosować opcje związane z folderem zapisu wyników oraz jakością grafiki (predefiniowany zestaw ustawień, używany Shader, rozdzielczość, efekty wizualne, okno/pełny ekran).

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej oraz XNA Framework w wersji 3.1 lub wyższej. Niezbędna jest również karta graficzna wspierająca DirectX 9.0c oraz Shader Model 2.0.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (7 głosów)

Strefa Download programu
Kodu Game LabKodu Game Lab 1.5.47.0
Wersja stabilna
199.58 MB | 2019-06-12

Ilość pobrań: 1217 | W tym miesiącu: 13 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Kodu Game Lab