w
googluj
pl

Microsoft Small Basic 1.2


Microsoft Small Basic – łatwy w użyciu i darmowy program przeznaczony do programowania. Jest to projekt, który ma na celu popularyzację programowania wśród początkujących osób.

Small Basic to proste narzędzie korzystające z języka programowania Basic. Interfejs programu, przypominający elementy pakietu Microsoft Office 2007, jest niezwykle przejrzysty i przyjazny. Sprawia to, że programowanie ze Small Basic może być świetnym zajęciem nawet dla najmłodszych.

Basic to nowoczesne i atrakcyjne środowisko programistyczne, bogate w rozszerzalne biblioteki. Język ten opiera się na zaledwie kilkunastu słowach kluczowych i jego głównym założeniem jest prostota użycia. To wszystko po to by zachęcić użytkowników komputerów do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Najnowsza wersja programu oferuje nowe dodatki do bibliotek. Ponadto, został usprawniony interfejs programu i wprowadzono wiele poprawek. Bardzo istotną nowością w tej wersji jest też wprowadzenie języka polskiego. To wszystko sprawia, że teraz programowanie ze Small Basic jest jeszcze prostsze niż dotychczas.

Na tej stronie znajdziemy gotowe programy prezentujące możliwości Microsoft Small Basic oraz wiele przystępnych tutoriali i porad, które pomogą nam rozpocząć programowanie. Wszystkie samouczki przygotowane są w taki sposób, by fakt, że są tylko po angielsku, sprawiał jak najmniejszy problem osobom nie znającym tego języka. Ponadto, wprowadzenie do programu w języku polskim znajdziemy pod tym adresem.

Do poprawnego działania programu niezbędna jest instalacja środowiska Microsoft .NET FrameWork 3.5.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Small BasicMicrosoft Small Basic 1.2
Wersja stabilna
7 MB | 2018-01-24

Ilość pobrań: 1090 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (5)
Microsoft Small Basic
avatararrow
~Kax | 2013.07.17 08:52
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Obowiązkowo musiały się pojawić komentarze, że dla upośledzonych. Polaczki po prostu bez nich nie byliby sobą.

Dlaczego teraz tyle ludzi uważa rzeczy proste za adresowane dla idiotów? Nie tylko przy filmach. Jak pojawi się jakiś przystępny program komputerowy, to zawsze ktoś powie, że dla dzieci i kretynów. A jak ktoś mając 30 lat dopiero zainteresuje się daną dziedziną, to od razu musi skakać do głębokiej wody? I czy każdy załóżmy programista hobbysta musi siedzieć w C++ ? Nie może tylko od czasu do czasu odpalać Microsoft Small Basic? Czemu chcecie, by wszyscy byli we wszystkim najlepsi? Nie pasuje Wam, że jesteście w czymś ponad innymi? Zależy Wam na przeciętności?
Microsoft Small Basic 1.0
avatararrow
~aweas | 2013.04.09 19:45
-6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Marwwa
Small basic w porównaniu chociażby do basica jest językiem dla upośledzonych (szczególnie używając tego programu). Program sam uzupełnia wpisywane wyrazy, jest dzięki temu idealny dla początkujących. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pisał w tym programu, gdyż jest to jedynie język stworzony w celu nauki programowania.
Microsoft Small Basic 1.0
avatararrow
~marwwa | 2012.10.16 22:40
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Duuży krok wstecz.
Jak tu "pisać" w tym dziadostwie program, jeśli , aby pojawił się na ekranie prościutki napisik l"Hello" trzeba bezbłędnie wpisać około pięćdziesięciu znaków, pamiętając, czego która komenda nie lubi .

Były już interpretery Basicopodobne do różnych kalkulatorów, w których wpisywało się tylko to, co istotne
a =2,34
b=3,45
y=a+2*b

print "wynik"= y

'Zwróćcie uwagę,że tylko JEDEN kalkulator (WINDOWS) operuje europejskim zapisem liczb z PRZECINKIEM. Wszystkieinne prowadzą do skandalicznych pomyłek (na Allegro)

I komu to przeszkadzało?!
A może to-to gdzieś tkwi jeszcze i da sie ściągnąć?
Microsoft Small Basic 1.0
avatararrow
~lol | 2012.01.20 20:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nijak na bank
Microsoft Small Basic 1.0
avatararrow
~Kuzaj | 2011.08.04 13:38
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe jak ten projekt się rozwinie.