w
googluj
pl

Helicon Photo Safe 4.82


Helicon Photo Safe to prosta w obsłudze przeglądarka grafiki, ale jednocześnie funkcjonalna aplikacja do zarządzania zdjęciami na dysku. Pozwala je m.in. kategoryzować, oceniać, tagować na mapach Google czy przeglądać z poziomu kalendarza. Nie brakuje też prostego edytora i sejfu, w którym możemy zamieścić te najprywatniejsze fotografie.

Interfejs programu jest wyjątkowo przyjazny – wystarczy odnaleźć interesujący nas folder ze zdjęciami (klasycznym eksploratorem lub wbudowaną wyszukiwarką) i przygotować galerię według własnych potrzeb. Każdej fotografii można nadać ocenę od 1 do 5 lub oznaczyć jako pozytywnie lub negatywnie ocenioną. Istnieje też mnogość kategorii do wyboru, m.in. ludzie, zwierzęta, sport, widoki, architektura i wiele, wiele innych – dodatkowo większość z nich obejmuje dodatkowe podkategorie. Po lewej stronie okna głównego znajdują się filtry służące do wyświetlania zdjęć według wybranych kryteriów (np. oceny, kategorii czy daty). W tym miejscu znajdziemy też log zdarzeń, czyli historię wszystkich operacji, jakie na fotografiach wykonywaliśmy.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja sejfu, która pozwala nam na schowanie wybranych zdjęć przed niepożądanymi oczyma. Tworząc nowy sejf możemy wybrać jeden z trzech poziomów zabezpieczeń (przy czym jeden z nich generuje zaszyfrowane archiwum ZIP), a także wybrać, czy ma on być ukryty przed innymi użytkownikami. W razie gdybyśmy zgubili lub zapomnieli hasła, musimy podać adres e-mail, na który w takich okolicznościach przyjdą dalsze instrukcje. Po schowaniu pliku w sejfie jest on nie do odtworzenia przez zewnętrzne aplikacje.

Wspomniany edytor zdjęć nie dysponuje zbyt wieloma opcjami – umożliwia jedynie wykadrowanie fotografii, poziomowanie horyzontu i regulację balansu bieli, jasności, nasycenia i wyostrzania. Nie można za to nie wspomnieć o narzędziach służących do porównywania zdjęć czy eksportowania ich do Microsoft Office, Windows Media Center lub innej wybranej własnoręcznie aplikacji. Z poziomu programu można również zrobić kopię zapasową plików nagrywając je na płytę CD/DVD.

Spolszczenie!
Program jest w polskiej wersji językowej, chociaż nie wszystkie elementy zostały przetłumaczone (np. nazwy kategorii czy niektórych funkcji).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Helicon Photo SafeHelicon Photo Safe 4.82
Wersja stabilna
60.25 MB | 2017-01-25
przejdź
Helicon Photo Safe Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 761 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Helicon Photo Safe