w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 539
Wszystkich postów: 946582
Wszystkich tematów: 141391

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

FastPreview 4.1


FastPreview to bezpłatne narzędzie graficzne, służące do przeglądania plików graficznych i dające dostęp do ich metadanych bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows.

Po zainstalowaniu aplikacja gładko integruje się z powłoką systemu, dodając podgląd obrazka do menu wyświetlanego po kliknięciu na nim prawym przyciskiem myszy. W tym samym miejscu widoczna jest także jego rozdzielczość i format. Co więcej, kliknięcie na podgląd zdjęcia pozwala na wyświetlenie go w przeglądarce grafiki FastPreview, która – w przeciwieństwie do standardowej przeglądarki fotografii systemu Windows – nie dodaje do obrazka ramek i, podobnie jak ona, umożliwia prostą edycję (przerzucanie i obracanie).

Program dodaje również swoją zakładkę do menu „Właściwości”. Wyświetlane są w niej wszystkie odnalezione metadane pliku, czyli m.in dane aparatu, którym zrobiono zdjęcie, detale ekspozycji czy historia retuszu Obsługiwane są zarówno dane EXIF, jak i tagi IPTC oraz informacje zapisane w formie Adobe XMP.

Aplikacja obsługuje bardzo wiele formatów, począwszy od standardowych JPEG, BMP i PNG i skończywszy na formatach właściwych dla programu Adobe Photoshop. Niestety, pliki GIF nie są wyświetlane w formie animowanej.

FastPreview polecamy wszystkim użytkownikom znudzonym standardową przeglądarką fotografii Windows oraz poszukującym narzędzia do szybkiego podglądu metadanych zdjęć.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FastPreviewFastPreview 4.1
Wersja stabilna 32-bitowa
1.39 MB | 2014-07-03
FastPreview 4.1
Wersja stabilna 64-bitowa
2.17 MB | 2014-07-03

Ilość pobrań: 668 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
FastPreview