w
googluj
pl

JPEGView 1.0.37


JPEGView to niewielki program, umożliwiający przeglądanie oraz edycję obrazów. Zalicza się on do kategorii przeglądarek graficznych. Aplikacja działa naprawdę szybko, jest w stanie korzystać z czterech rdzeni procesora, współpracuje także z instrukcjami SSE2. Narzędzie obsługuje następujące formaty plików graficznych: JPEG, BMP, PNG, WEBP, GIF i TIFF.

Przeglądanie obrazów wygląda podobnie jak w zwykłym podglądzie Windows. Strzałkami możemy zmieniać grafiki w oknie programu, o ile są one obecne w tym samym folderze (można też ustawić rekursywność itp.). Obsługę funkcji zoom udało się rozwiązać dość efektywnie, wystarczy przeciągać kursor na danym miejscu lub posługiwać się scrollem myszy.

Wszystkie podstawowe modyfikacje obrazów są dokonywane na bieżąco. Da się obracać daną grafikę, stworzyć jej lustrzane odbicie albo skorygować perspektywę. Można zaznaczać i wycinać wybrane fragmenty obrazu. Istnieją funkcje auto-korekcji kolorów i lokalnej gęstości. W trybie pełnego okna dostępne są narzędzia do ręcznej korekcji lub edycji kolorów i cieni, zdefiniowania jasności, kontrastu, saturacji, podświetlenia, czy ostrości grafiki. Program potrafi zapisywać ustawienia tych wszystkich parametrów i nadawać je kolejnym obrazom. Panel narzędzi pojawia się automatycznie, gdy przenosimy kursor na dolną krawędź okna aplikacji. Warto dodać, że JPEGView oferuje opcję bezstratnej transformacji grafiki. Używa także wysokiej jakości filtra ponownego próbkowania, który pozwala na zachowanie jak najlepszej ostrości.

Aplikacja posiada wbudowany pokaz slajdów, obrazy da się również odtwarzać jako film. Dostępna jest funkcja zmian nazw dla wielu plików graficznych jednocześnie, według określonych wzorów. Można odczytywać i modyfikować informacje EXIF.

W tej wersji poprawiono kilka błędów i dodano wsparcie dla obsługi animowanych plików GIF.

JPEGView, ze względu na swoją lekkość i szybkie działanie, powinien spodobać się wszystkim użytkownikom pragnącym przeglądać z łatwością swoją kolekcję obrazów. Będą oni także zadowoleni z możliwości ich edycji, która co prawda nie jest zbyt rozbudowana, jednak zachowuje odpowiednią jakość grafiki i ma naprawdę dobrą prędkość przetwarzania.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować archiwum i go uruchomić.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
JPEGViewJPEGView 1.0.37
Wersja stabilna
2.06 MB | 2018-02-24

Ilość pobrań: 1664 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (2)
JPEGView
avatararrow
~maniac | 2014.04.03 08:24
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Taki mały, ale wiele potrafi - super, super, super!
JPEGView 1.0.32.1
avatararrow
~sodoma | 2013.11.10 08:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Naprawdę świetny programik.Jako uzupełnienie bardziej rozbudowanego.
JPEGView 1.0.30.0