w
googluj

Freemake Music Box 1.0.7.18


Freemake Music Box to darmowy program do wyszukiwania i odtwarzania muzyki z Internetu. Program działa w oparciu o strumieniowe przesyłanie danych. Wyszukanych utworów nie da się zapisać na dysku, dzięki czemu użytkownik zupełnie legalnie korzysta z dostępnych zasobów.

Aplikacja charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem, podobnie jak inne programy producenta (Freemake Audio Converter, Freemake Video Converter, Freemake Video Downloader). Skromny, aczkolwiek efektowny wygląd sprawia, że korzystanie z Freemake Music Box jest intuicyjne i przyjemne, gdyż pozwala skupić się przede wszystkim na treści, a nie na formie. Największą część okna głównego - i zarazem jedynego - zajmuje lista wyświetlonych wyników wyszukiwania, natomiast powyżej znajduje się pole do wpisywania poszukiwanych utworów muzycznych. Mniejszy fragment okna zajmuje własna lista użytkownika, łatwa do stworzenia z listy wyników, a także przyciski służące do sterowania aktualnie graną piosenką: znane z tradycyjnych odtwarzaczy play/stop, przejście do poprzedniego lub następnego utworu, regulacja głośności, pętla oraz odtwarzanie losowe. Także w tym miejscu widoczny jest tytuł piosenki i artysta ją wykonujący oraz pasek z czasem minionym od początku i pozostałym do końca utworu. Pasek ten służy także do określenia, ile utworu zostało już wczytane (pobrane), podobnie jak ma to miejsce m.in. w serwisie YouTube.

Freemake Music Box umożliwia nie tylko odsłuchiwanie utwórów. Dla wyszukanej muzyki dobierany jest wideo z YouTube'a, widoczne w małym oknie pod playlistą. Oglądanie klipów jest tutaj opcjonalne, fragment ten można więc schować jednym kliknięciem - gorzej jest za to w drugą stronę, gdyż wyświetlanego obrazu nie można w żaden sposób powiększyć, ma stały, niewielki rozmiar. Kolejną ciekawą funkcją jest organizowanie wyszukanych utworów jako albumy, mamy więc możliwość słuchania nie tylko pojedynczych piosenek danego wykonawcy, a konkretnego albumu w całości. Choć dałoby się to obejść, szukając po kolei utwory na własną rękę i dodając je do swojej listy, ale zajęłoby to więcej czasu. Niestety piosenki nie układają się w zgodnej z albumem kolejności, cieszy za to automatyczne przechodzenie do następnej pozycji na liście.

Program wyświetla ikony popularnych portali będące odnośnikami do profili producenta na Facebooku, Twitterze oraz filmów w serwisie YouTube. Minimalizm aplikacji sprowadza się także do braku jakichkolwiek możliwości konfiguracyjnych, co z jednej strony pozwala na korzystanie z programu przez bardzo początkujących użytkowników, a z drugiej strony - sprawia poczucie niedosytu u tych zaawansowanych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Freemake Music BoxFreemake Music Box 1.0.7.18
Wersja stabilna
29.79 MB | 2019-12-25

Ilość pobrań: 771 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Freemake Music Box
avatararrow
~Rybak | 2012.01.03 15:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Darmowa i ciekawa aplikacja, polecam.