w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 233
Wszystkich postów: 904488
Wszystkich tematów: 127577

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6719 dni
pl

Folder Marker Free 4.3.0.1


W gąszczu mnogości folderów na dysku czasem warto te częściej używane oznaczyć specjalną ikonką. Jednak w systemie Windows czynność ta jest co najmniej średnio wygodna w stosowaniu, tym bardziej że o każdy katalog musimy zadbać osobno. Pomocny w tej kwestii może się okazać Folder Marker, niewielki programik służący do zarządzania ikonami w systemie.

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się przyjaźnie wyglądające okno, z którego obsługą nie powinni mieć problemów również ci mniej doświadczeni użytkownicy. W górnej części znajdują się cztery rozwijalne menu: „Akcje”, gdzie można m.in. przywrócić poszczególne zmiany czy odświeżyć ikony systemowe; „Folder”, gdzie wybieramy, czy wszelkie wykonywane operacje mają dotyczyć pojedynczego katalogu czy ich grupy; „Język”, co raczej mówi samo za siebie; a także „Pomoc”, gdzie znajdziemy podstawowe informacje na temat programu, sprawdzimy aktualizacje i przejrzymy krótki poradnik. Poniżej mieści się pasek ze ścieżką do folderu, którego ikonę chcemy zmienić (jeśli wybierzemy operowanie na grupie folderów, wówczas pojawi się możliwość dodawania kolejnych lokalizacji). Główne okno programu znajduje się jeszcze niżej i to właśnie tutaj możemy wybrać interesującą nas ikonę spod jednej z trzech zakładek. W karcie „Kolory” mamy do dyspozycji podstawową ikonę zwykłego folderu w Windowsie, jednak w różnych wersjach kolorystycznych. Pod zakładką określoną jako „Główne” wybierzemy specjalne ikony zaoferowane przez twórców aplikacji. Nie ma ich zbyt wiele, ale pod ostatnią kartą istnieje możliwość, by wgrywać własne ikony (możemy wykorzystać takie formaty jak ICO, BMP, EXE, DLL, ICL i CPL). Co ciekawe, program obsługuje też menu kontekstowe – po użyciu prawego przycisku myszy na dowolnym katalogu i rozwinięciu opcji „Oznacz folder” interesującą nas ikonę przypiszemy za pomocą jednego kliknięcia.

FolderMarker to naprawdę proste narzędzie, które nie wpływa negatywnie na wydajność komputera, a poprawia walory wizualne poszczególnych katalogów, dzięki czemu łatwiej się odnajdziemy we własnym systemie.

Spolszczenie!
Program obejmuje wiele języków, w tym polski. Wystarczy kliknąć w menu "Language" i wybrać "Polish".

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
Folder Marker FreeFolder Marker Free 4.3.0.1
Wersja stabilna
5.25 MB | 2017-05-17

Ilość pobrań: 837 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
Folder Marker Free