w
googluj

Desperate Gods


Desperate Gods – to dosyć nietypowa elektroniczna gra planszowa, która stara się maksymalnie zasymulować prawdziwą rozgrywkę. Wszystkie obiekty znajdujące się na mapie posiadają naturalną fizykę, a sama gra nie steruje żadnym z nich. Dosłownie jak w normlanej rozgrywce, wszystkie elementy możemy ustawiać w dowolnych miejscach. Sprawia to, że gra się w nią zupełnie inaczej niż w standardową elektroniczną planszówkę. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest studio Wolfire Games, które stało się znane szerszej rzeszy graczy dzięki bijatyce Overgrowth.

Grać możemy na jednym stanowisku lub przez sieć. Wtedy ruchy przeciwników widzimy na żywo. Wszyscy mają również włączoną tą samą ścieżkę muzyczną.

Według twórców, gra jest połączeniem Monopoly i Diablo. W trakcie rozgrywki przyszły mi raczej skojarzenia z Magią i Mieczem. Plansza składa się z pól, z których ułożone są 3 prostokąty. Podobnie jak w przed chwilą wspomnianej planszówce chodzimy dookoła, aż uda nam się wejść w kolejny, mniejszy krąg, w którym spotkamy silniejszych przeciwników. Celem każdego gracza jest zebranie jak największej ilości punktów. Symbolizują je czaszki umieszczone na kartach przeciwników, więc im więcej ich pokonamy, tym będziemy mieli większą szanse wygrać całą rozgrywkę.

Zasady gry są dosyć proste, fani tego rodzaju planszówek bardzo szybko się w nich odnajdą. Rzucamy kośćmi, chodzimy dookoła planszy i wykonujemy polecenia napisane na polach, na których stajemy. Za zabijanie przeciwników otrzymujemy także złoto, które możemy wydać na przedmioty znajdujące się w sklepiku po prawej stronie mapy.

Desperate Gods w bardzo prosty sposób, ale przy tym bardzo realistycznie symuluje prawdziwą grę. Mam tu na myśli brak jakichkolwiek obligatoryjnych zasad. Twórcy dali nam do dyspozycji zestaw żetonów, figurek i kart, a my wcale nie musimy trzymać się ściśle napisanych przez nich zasad.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Desperate GodsDesperate Gods
Wersja stabilna
43.81 MB | 2016-01-11

Ilość pobrań: 97 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Desperate Gods