w
googluj

ContaCam 9.9.23 + 9.9.24 Beta 1


ContaCam to w pełni darmowa aplikacja, służąca do prowadzenia systemu monitoringu poprzez kamery przemysłowe lub kamerki internetowe, posiadająca także funkcję nagrywania strumieni wideo z urządzeń. Program wyposażony jest przy tym w tak zaawansowane funkcje, jak wykrywanie ruchu. ContaCam obsługuje dowolną ilość urządzeń zewnętrznych, zatem stopień rozbudowania naszego systemu monitoringu zależy wyłącznie od potrzeb (i zasobności naszego portfela).

Program wyposażony jest w prosty interfejs, którego centralną część zajmuje, rzecz jasna, podgląd obrazu z poszczególnych kamer, który możemy szybko przełączać w podgląd pełnoekranowy. By ułatwić odnalezienie się w aplikacji początkującym użytkownikom, ContaCam wyposażono w przyjaznego asystenta, który poprowadzi nas przez proces konfiguracji systemu.

Wśród możliwości programu znajdziemy m.in:
• tryb 24-godzinnego nagrywania ciągłego (przed jego zastosowaniem należy upewnić się, że na dysku twardym znajduje się dość wolnego miejsca),
• tryb nagrywania ręcznego, uruchamiany i zatrzymywany przez użytkownika,
• tworzenie zrzutów obrazu z wybranych kamer w określonych odstępach czasowych, a także układanie zapamiętanych zrzutów w formie pokazu slajdów, przedstawiających historię aktywności na obserwowanym obszarze,
• przesyłanie zrzutów obrazu – po wykryciu ruchu w obserwowanej przestrzeni – na zintegrowany z programem i zabezpieczony hasłem serwer web, serwer FTP lub określony adres e-mail,
• dodawanie efektów graficznych i filtrów do obrazu z kamer (sepii, skali szarości, efektu negatywu, wyostrzenia, zmiękczenia itp.).

Aplikacja ContaCam może z powodzeniem służyć jako samodzielne centrum monitoringu domowego lub przemysłowego, z obsługą którego bez problemu poradzi sobie osoba bez kwalifikacji ochroniarskich.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (8 głosów)

Strefa Download programu
ContaCamContaCam 9.9.23
Wersja stabilna
21.5 MB | 2023-12-11
ContaCam 9.9.24 Beta 1
Wersja rozwojowa
21.6 MB | 2024-06-19

Ilość pobrań: 5374 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (1)
ContaCam
avatararrow
~L | 2015.07.16 13:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dodam, że istnieje polskie tłumaczenie (jeszcze niekompletne). Aby spolszczyć, na stronie producenta klikamy Download->latest->souce-code. W pobranej paczce w katalogu Translations znajduje się plik ContaCamPLK.exe. Zmieniamy jego nazwę na ContaCam.exe i podmieniamy w katalogu, gdzie mamy zainstalowany program.
ContaCam 5.0.0