w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 118
Wszystkich postów: 904515
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6755 dni

CadStd Lite 3.7.7


CadStd Lite - to niewielki edytor typu CAD. Pozwala na tworzenie prostych, dwuwymiarowych szkiców przedstawiających schematy, projekty architektoniczne i wykresy. Otwiera kilka popularnych formatów (między innymi projekty Autocad). Posiada także prosty w obsłudze interfejs i stabilny, nie obciążający zasobów silnik. Udostępnia przy tym szereg niezbędnych opcji edycyjnych, takich jak powtarzanie/cofanie operacji, powiększanie i pomniejszanie, zaznaczanie, praca na maksymalnie 18 warstwach.

Do dyspozycji użytkownika są następujące prymitywy i operacje:
- łuk, okrąg, elipsa, linia, łamana, strzałka, prostokąt, tekst, splajny,
- obracanie, przesuwanie, odbicie w poziomie/pionie, zmiana rodzaju linii, ustawienie wielkości i kroju czcionki.

Po zakończeniu pracy, wyniki można zapisać do jednego z obsługiwanych formatów (DXF, HPGL, DAE, PDF, PostScript, SVG). W przypadku trzech ostatnich, do rysunków dodawany jest niezbyt uciążliwy znak wodny.

Program jest dostępny za darmo do zastosowań domowych (komercyjne użytkowanie jest ograniczone do 30 dni od daty instalacji). Producent udostępnia także płatną wersję profesjonalną, o nieco rozszerzonej funkcjonalności (obsługa dodatkowych formatów, oddzielanie, dopełnianie i przycinanie, narzędzia wyszukiwania i zamiany tekstu, drukowanie w wysokiej rozdzielczości, fazowanie, rzut swobodny i izometryczny). Do paczki instalacyjnej dołączony są obszerny plik pomocy oraz zestaw przykładowych schematów. Interfejs i dokumentacja w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
CadStd LiteCadStd Lite 3.7.7
Wersja stabilna
0.77 MB | 2020-02-04

Ilość pobrań: 2318 | W tym miesiącu: 25 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
CadStd Lite