w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 248
Wszystkich postów: 904486
Wszystkich tematów: 127576

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6713 dni

Battery Limiter 1.0.4


Battery Limiter – niewielki program dla użytkowników laptopów i tabletów, który ostrzega, gdy ładowanie baterii zbliża się do ustalonego poziomu. Pozwoli to zapobiec kłopotom wynikającym z ewentualnego „przeładowania” baterii. W aplikacji mamy możliwość ręcznego ustawienia poziomu baterii, przy którym włączone zostanie ostrzeżenie (jest to zarówno wizualna animacja okienka programu, jak i alarm dźwiękowy). Wspomniany poziom regulowany jest płynnie w zakresie od 30 do 96 procent pojemności akumulatora.

Aby skorzystać z programu, wystarczy po uruchomieniu ustalić interesujący nas poziom dla włączenia alarmu. Regulowany jest on suwakiem, przy pomocy myszy. Na tym w zasadzie kończy się funkcjonalność aplikacji, ale producent zadbał również o kilka szczegółów, dzięki którym jest to rzeczywiście praktyczne rozwiązanie. Pierwszym z nich jest automatyczne wstrzymywanie komputera przed „zaśnięciem”, dzięki czemu alarm z programu zawsze zostanie uruchomiony – nie okaże się, że program nie zadziałał, ponieważ system się wyłączył. Innym udogodnieniem jest natomiast możliwość zmiany akcentu kolorystycznego w programie na jeden z kilku innych kolorów; to rozwiązanie wpasowuje się natomiast dobrze do trendów z najnowszych systemów operacyjnych, gdzie często stosowane jest właśnie takie rozwiązanie.

Podsumowując, mamy do czynienia z niewielką, ale skuteczną aplikacją, która uchroni nas przed możliwością nieświadomego „przeładowania” baterii w komputerze przenośnym, hipotetycznie wydłużając tym samym jej żywotność.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Battery LimiterBattery Limiter 1.0.4
Wersja stabilna
1.17 MB | 2016-07-10

Ilość pobrań: 581 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Battery Limiter