w
googluj

Banshee 2.4.0 Alpha

Banshee - rozbudowany odtwarzacz multimedialny, znany przede wszystkim z systemu GNU/Linux. Posiada szereg funkcji, pozwalających na kompleksowe zarządzanie różnymi typami plików (muzyka, filmy, podcasty, audiobooki). Wspiera również popularne sposoby wymiany zasobów przez sieć - przeglądanie i słuchanie muzyki za pomocą połączeń lokalnych, odsłuch internetowych stacji radiowych, eksplorowanie zasobów sklepów z muzyką, wysyłanie danych o utworach do Last.fm, odbieranie filmów z YouTube.

Cechą charakterystyczną omawianego narzędzia jest interfejs, umożliwiający szybki dostęp do poszczególnych rodzajów multimediów. Ważną funkcją jest również wygodne zarządzanie plikami wczytanymi do playlist. Użytkownik może błyskawicznie odfiltrować dane według zadanego parametru, dobrać odpowiedni tryb odtwarzania, dodać utwór do ulubionych czy posortować wpisy. Banshee wspiera także pobieranie informacji o multimediach ze stron internetowych - w trakcie słuchania muzyki można przeczytać podstawowe wiadomości dotyczące artysty, zobaczyć okładkę albumu lub zapoznać się z tekstem piosenki. Warte uwagi są również: obsługiwanie szeregu urządzeń (odtwarzacze przenośne, telefony komórkowe) oraz funkcja odsłuchu i zgrywania plików przechowywanych na nośnikach optycznych (na przykład płytach audio). Co istotne, funkcjonalność narzędzia można rozszerzać za pomocą dodatków.

Banshee dostępny jest bezpłatnie. Program jest regularnie rozwijany, niemniej wersja na systemy Windows jest bardzo niestabilna i służyć może wyłącznie do testów oraz zapoznania się z możliwościami projektu. Interfejs w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Banshee



Banshee 2.4.0 Alpha
Wersja rozwojowa
21.98 MB | 2012-03-22

Ilość pobrań: 298 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Banshee
avatararrow
~Kmiecio | 2011.09.23 01:05
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No cóż . jest to program z linuxa. Warte dodania ze działa on dobrze tylko i wyłącznie na nim a na windowsie posiada dość sporo błędów ;p
avatararrow
~Sokolik | 2011.09.16 10:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Banshee? pierwsze słyszę... Warte instalacji??