w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 316
Wszystkich postów: 928681
Wszystkich tematów: 135989

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7755 dni
pl

ZDbox 4.2.461


ico
ZDbox to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która zawiera szereg różnorodnych narzędzi związanych z systemem, funkcjami systemu, aplikacjami, zużyciem danych, baterią itp. Ma tak wielkie możliwości, że może nam zastąpić kilka oddzielnych aplikacji, które już używamy. Przykładowo, dostępne są aplikacje-latarki, podczas gdy latarka to tylko jedna z wielu funkcji w ZDbox. Tak samo jest ze skanowaniem kodów QR - ZDbox też to ma.

Zacznijmy jednak od skrótowców. Przechodzenie w normalny sposób do niektórych opcji w systemie Android trwa trochę za długo. Dzięki ZDbox możliwe jest jednak dodanie skrótów-przełączników bezpośrednio na pulpit, dzięki czemu możemy jednym tapnięciem aktywować np. połączenie z internetem przez sieć komórkową i widzieć aktualny stan tego połączenia w zmienionej formie graficznej. Tego typu opcja dostępna jest przez systemowy panel i jest to jedna z szybszych opcji, jakie możemy włączyć, ale i tak wymaga wykonania dodatkowego ruchu (czyli otworzenia panelu). To niby nic wielkiego, lecz jeśli często bywamy w sieci, to szybsze przełączanie się między trybami online i offline może być bardzo przydatne - zwłaszcza u tych użytkowników, którzy mogą w swoim urządzeniu zlikwidować widok na pasek systemowy; mają przez to więcej miejsca na pulpicie, ale nie widzą stanu połączenia z siecią.

Jeśli już podjęliśmy temat widżetowych przełączników - dokończmy go. Zatem: program oferuje nam w sumie 4 rodzaje widżetów; można je w dużym stopniu skonfigurować. Widżet 1x1 umożliwi to, o czym przed chwilą wspomnieliśmy, czyli włączanie/wyłączanie: połączenia z internetem przez dane komórkowe, ale też: trybu samolotowego, wi-fi, bluetooth, czujnika GPS, autorotacji, synchronizacji, jasności ekranu, dźwięku itd. Prócz tego można też ustawić funkcję, dzięki której ekran nie będzie wygaszany, co jest bardzo przydatne przy czytaniu. Ta, jak i niektóre inne opcje (jak jasność ekranu) przełącza między dostępnymi ustawieniami systemowymi, tzn. nie są to opcje tylko typu włącz/wyłącz, ale są to przełączniki do kolejnych trybów działania. Jeśli chodzi o definiowanie zawartości widżetów to wybieramy jedną z tego typu funkcji oraz jeden z trzech - bardzo ładnych, trzeba przyznać - motywów graficznych. Jeżeli chcemy mieć całe panele z tymi przełącznikami, to skorzystać możemy z widżetów 4x1 lub nawet 4x2, które oczywiście też umożliwiają dobór narzędzi do własnych potrzeb (będziemy ich mieć odpowiednio 5 albo 10). Ostatni widżet to widżet o wymiarze 4x1 umożliwiający zabicie aplikacji.

Do tej pory jeszcze nic nie powiedzieliśmy o funkcjach, jakie znajdują się w samym interfejsie aplikacji, co już bardzo dobrze świadczy o jakości ZDbox. Bo jeśli tylko szukasz ładnych i skutecznych widżetowych przełączników opcji systemowych - nie musisz się nawet interesować interfejsem programu. Same widżety zasługują na wielkie uznanie, zwłaszcza że ich podpisy są w języku polskim.

Niemniej z obowiązku rzucimy teraz okiem na jego "wewnętrzne" możliwości. Po pierwsze, po uruchomieniu ZDbox w panelu powiadomień Androida znajdować się będzie panel informacyjny tej aplikacji. Ściślej rzecz ujmując: będziemy mogli od teraz wiedzieć m.in. ile czasu zostało do rozładowania baterii (to oczywiście tylko sugerowany czas), ile aplikacji obecnie działa oraz ile danych (MB) zużyto w trakcie połączenia z internetem. Ostatnia z tych informacji jest najbardziej przydatna.

Ale ZDbox to skrzynka z narzędziami z prawdziwego zdarzenia. Z poziomu jej interfejsu mamy dostęp do szczegółowych operacji: umożliwia zabicie aplikacji i wyczyszczenie pamięci cache, usunięcie historii przeglądanych stron, poznanie szczegółowych informacji o stanie baterii i ustawienie opcji dla oszczędzania jej energii, ustawienie limitu danych z ostrzeżeniami, zarządzanie aplikacjami i ich zbiorowe usuwanie itp. itd. Kilkadziesiąt minut powinno nam zająć samo zaznajamianie się z potencjałem tego programu!

Część z proponowanych przez ZDbox funkcji nie jest realnie przydatna. Mamy na myśli przede wszystkim zabijanie aplikacji. Nie będziemy się jednak teraz na tym skupiać. Zakończymy tym, że ZDbox to wspaniałe narzędzie, które zastąpić może kilka oddzielnych aplikacji. Możemy włączyć latarkę przy użyciu ZDbox. Z poziomu interfejsu aplikacji możemy też sterować funkcjami wi-fi, bluetooth itd., czyli tymi, które można mieć w widżetach.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nasz werdykt jest jeden: aplikacja ZDbox zasługuje na najwyższe uznanie!

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 0.99$. Z poziomu aplikacji można przechodzić do kalendarza ZDcal; aplikacja dostępna jest w Google Play. Reklam można się pozbyć przez zainstalowanie ZDcal.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ZDbox



ZDbox dla Android
2017-01-14

Ilość pobrań: 107 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ZDbox