w
googluj
pl

Start 4.9.3.1


ico
Czas na pewną innowację. Masz urządzenie mobilne z systemem Android? No to zaczynamy... Start to aplikacja, która jest launcherem, ale launcherem nietypowym. Różni się od klasycznych launcherów tym, że nie można go aktywować po naciśnięciu przycisku HOME. Jest to bowiem launcher, który działa na ekranie blokady, a jednocześnie pełni funkcję ekranu blokady. Nie trzeba jednak w systemie nic ustawiać, wystarczy zainstalować tę aplikację, by od razu móc poznać jej potencjał. A potencjał ten jest spory i robi wrażenie.

Start daje nam na ekranie blokady:
• datę i czas - to oczywista oczywistość, ale trzeba było o niej wspomnieć,
• tapetę - ale tapeta to w rzeczywistości część motywu (druga część to data i czas); dostępnych motywów jest mnóstwo, należy je jednak pobrać z Google Play; w tym celu trzeba otworzyć gestem prawy panel i wybrać opcję dodania motywów; przeniesieni zostaniemy wtedy do listy motywów w Google Play i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie,
• launcher główny - ikona kłódki w kółku symbolizuje zablokowany ekran, ale i aktywuje launcher; aby odblokować urządzenie wystarczy wykonać gest przesunięcia w prawo, gdyż jedną z ikon, które pojawią się po dotknięciu kłódki jest inna kłódka - otwarta kłódka, symbol odblokowania; jednak po dotknięciu ikony głównej będziemy mogli również przejść m.in. do grupy programów związanych z multimediami, wykonać telefon do jednego z ostatnich kontaktów czy uruchomić jeden z programów ostatnio używanych; to bardzo przydatne skróty,
• launcher funkcji (to nazwa wymyślona na potrzeby opisu, a nie nazwa pochodząca z aplikacji) - znajduje się z lewej strony ekranu i uruchamia się go gestem przesunięcia w prawo; da nam on szybki dostęp do kanałów RSS (trzeba pobrać odpowiadające nam rozszerzenie z Google Play), wiadomości z Facebooka czy Twittera (wymagane jest logowanie), prognozy pogody Yahoo!, ale i odtwarzacza muzyki czy galerii zdjęć; w tym ostatnim wypadku to my sami wybieramy zdjęcia z własnych zasobów, co jest świetną metodą na pokazywanie znajomym ulubionych zdjęć w sposób szybki i nie wymagający żadnego wysiłku.

Aplikacja jest bardzo rozbudowana i pięknie zaprojektowana. Ma jedynie problem z obsługą polskich znaków, ale nie jest to aż tak wielka wada. Warto zapoznać się z jej możliwościami, bo są one przemyślane i funkcjonalne, a nie wszystkie wyżej wymieniono. Aby jednak jeszcze bardziej zachęcić Cię do przetestowania Startu, wspomnimy o fajnej funkcji definiowania stałych aplikacji i kontaktów, które mogą być przez launcher główny otwierane.

Ograniczenia!
Możliwe jest skorzystanie z dodatkowych motywów i rozszerzeń; pobrać je można z Google Play (w aplikacji znajdują się odpowiednie linki).

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
StartStart dla Android
2019-07-02

Ilość pobrań: 282 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Start
avatararrow
~Natalia S. | 2017.02.03 00:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam pytanie dotyczące opisanego wyżej ekranu. Wczoraj wieczorem nagle jako tło tego ekranu zaczęła wyskakiwac mi męcząca krowa, jest to irytujące ponieważ pomimo wyciszenia telefonu muczy i to dość głośno. Nie jestem fanem elektroniki i potrzebuje rady jak uporać się z wrednym cielakiem?
Start