w
googluj

Adobe Digital Editions 4.5.9


Adobe Digital Editions to interesujący program do czytania i zarządzania książkami elektronicznymi. Narzędzie rozwijane jest przez Adobe, znanego producenta solidnego oprogramowania rozmaitego rodzaju (przeglądarki dokumentów i zdjęć, edycja grafiki). Stanowi całkiem przyzwoitą alternatywę dla konkurencyjnych aplikacji tego typu. Obsługuje najczęściej używane formaty (PDF, EPUB). Cechuje się również przyjaznym, eleganckim wyglądem oraz przemyślanym interfejsem. Przyda się przede wszystkim do czytania e-booków posiadających zabezpieczenia DRM (Digital Right Management). Za pomocą programu można autoryzować komputer oraz elektroniczne czytniki oraz synchronizować dane.

Podstawowym zadaniem aplikacji jest przechowywanie listy książek zgromadzonych na dysku twardym (tryb LIBRARY). W prosty sposób można podzielić dokumenty na kategorie (dokumenty wypożyczone, kupione, ostatnio czytane) oraz tworzyć własne zbiory. Dodatkowo dostępne są dwa tryby wyświetlania - podgląd z miniaturami oraz szczegółowy raport w postaci spisu.

W program wbudowano także całkiem przyzwoity silnik pozwalający na czytanie e-booków (tryb READING). Do dyspozycji użytkownika oddano szereg podstawowych narzędzi ułatwiających tą czynność (wyszukiwanie tekstu, kopiowanie, dodawanie zakładek, drukowanie, szybkie przechodzenie do wybranych rozdziałów). Ciekawą funkcja jest również panel pozwalający na skalowanie rozmiaru tekstu oraz szybkie przeskakiwanie do wybranych fragmentów strony (przy zachowaniu aktualnych parametrów powiększenia).

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji można dokonać opcjonalnej aktywacji na serwerach producenta. Należy posiadać konto Adobe (można je założyć za darmo). Samo narzędzie również jest dostępne bezpłatnie. Interfejs w angielskiej wersji językowej, niemniej nawet użytkownicy nie znający dobrze tego języka nie powinni mieć problemu z obsługą.

Instalacja pakietu jest możliwa na dwa sposoby. Oprócz standardowego programu kopiującego na dysk wszystkie pliki, możliwe jest wykonanie tej operacji w trybie online. W okienku na stronie internetowej producenta należy nacisnąć na Launch, a następnie przydzielić uprawnienia, klikając na Yes. Po chwili w systemie uruchomi się narzędzie, który pobierze wszystkie niezbędne dane i uruchomi aplikację.

Producent udostępnia również najnowszą wersję testową aplikacji. Wnosi ona dużą liczbę poprawek, związanych przede wszystkim ze stabilnością działania, jakością renderowania tekstu i ułatwieniami dostępu (wysoki kontrast, wsparcie syntezy mowy).

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga aplikacji Adobe Flash Player.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (9 głosów)

Strefa Download programu
Adobe Digital EditionsAdobe Digital Editions 4.5.9
Wersja stabilna
8.49 MB | 2018-12-06

Ilość pobrań: 4948 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Adobe Digital Editions