w
googluj

A-PDF Page Cut 3.5


Program służący do obróbki plików PDF, umożliwia on tworzenie kilku oddzielnych dokumentów PDF z wybranych stron pliku źródłowego. Aplikacja w wersji angielskiej.

Program został tak stworzony, że pozwala nie tylko na cięcie całych stron, ale także ich fragmentów - po prostu należy umieścić odpowiednie linie pionowe i poziome w żądanych miejscach i za pomocą jednego przycisku można łatwo pociąć dokument, który zapisywany jest do pliku w wybranej przez nas lokalizacji.

Jeżeli mamy do czynienia z dokumentami, w których tekst jest umieszczony jako dwie szerokie kolumny, a my nie przepadamy za takim układem, to automatycznie możemy ustawić opcję cięcie w połowie ich długości pionowo - linia pionowa - wciskamy przycisk Apply, który powoduje, że na wszystkich stronach powtórzona zostaje w tym miejscu linia cięcia. Dzięki temu oszczędzone nam zostaje mnóstwo pracy, zwłaszcza, gdy dokument ma wiele stron.

Twórcy programu dali nam także wybór, co do zastosowania konkretnych linii cięcia do całości stron, tylko stron parzystych lub nieparzystych. W łatwy sposób można także przechodzić do pierwszej i ostatniej strony dokumentu, oraz wyszukiwać stronę po numerze.

Jeżeli się pomylimy mamy możliwość cofnięcia każdego kroku, poza tym można automatycznie wykasować lub przestawiać linie cięcia, jeżeli uznamy, że nie zostały umieszczone w odpowiadającym wymogom miejscu.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć pracę mamy możliwość wstawienia siatki tnącej nam stronę na kilka części, które po zapisaniu docelowego pliku staną się osobnymi stronami.

Dodatkowo istnieje także możliwość cięcia serii plików - wówczas klikamy na przycisk Batch cutting i dodajemy w otworzonym oknie kilka plików w formacie pdf jednocześnie, które zostaną pocięte według wytycznych. Można także wybrać konkretną ścieżkę dostępu i zaznaczyć kilka folderów na raz, wraz z podfolderami - aplikacja sama zaimportuje umieszczone w nich pliki pdf i potnie je według wytycznych.

Aplikacja pozwala nam także na zapisanie plików z opcjami cięcia, tak, aby takie schematy mogły być używane w przyszłości. Aby zapisać konkretne ustawienie należy wybrać z menu opcję Rule, a następnie Export. Jeśli chcemy skorzystać z już wcześniej utworzonego pliku to z tej samej opcji wybieramy polecenie Import.

Program A-PDF Page Cut to użyteczne narzędzie przydatne w pracy biurowej - oszczędza nam sporo czasu i wysiłku wkładanego w dostosowywanie konkretnych plików do aktualnych potrzeb.
Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
A-PDF Page CutA-PDF Page Cut 3.5
Wersja stabilna
3.67 MB | 2015-05-08

Ilość pobrań: 5596 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
A-PDF Page Cut
avatararrow
~karolina | 2012.12.28 12:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jaki jest klucz?????
A-PDF Page Cut 3.4