w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 265
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

SpaceSniffer 1.3.0.2


SpaceSniffer - mały program, który w wizualnej formie przedstawi strukturę folderów i plików na dysku twardym. Za pomocą układu wizualizacji Treemap jednym rzutem oka możemy ocenić, gdzie znajdują się największe pliki i foldery i co zajmuje najwięcej miejsca na twardym dysku. Możemy skoncentrować się na konkretnych typach plików, np. po wpisaniu w filtrze typu pliku (np. *.jpg lub *.mp3) program wyszuka tylko wybrane formaty plików.

SpaceSniffer to znakomite narzędzie do analizowania zawartości dysku twardego i innego rodzaju nośników (karty pamięci, klucze USB, dyski zewnętrzne). Program generuje interaktywną i animowaną wizualizację opartą na koncepcji Treemap. Przestawia ona strukturę plików za pomocą kafelków, posiadających rozmiar proporcjonalny do wielkości danych na dysku. Mapa jest odświeżana i modyfikowana w czasie rzeczywistym.

SpaceSniffer posiada minimalistyczny i prosty w obsłudze interfejs. Po uruchomieniu programu i wybraniu lokalizacji startowej, następuje pełne skanowanie pamięci - długość procesu zależy oczywiście od wielkości obszaru oraz ilości znajdujących się w nim plików i katalogów - typowo trwa jednak nie więcej niż kilka minut. Po zakończeniu analizy, zostanie wyświetlona interaktywna mapa, za pomocą której możemy w łatwy sposób nawigować po strukturze danych. Do dyspozycji mamy także rozbudowany silnik filtrujący, pozwalający na selekcjonowanie plików i folderów na podstawie rozszerzeń, nazw, stempli czasowych, rozmiarów oraz innego rodzaju atrybutów. Co ciekawe, wspomniane warunki można łączyć w bardziej rozbudowane struktury za pomocą podstawowych instrukcji warunkowych i masek.

Pozostałe funkcje programu:
- rozmaite opcje konfiguracyjne dotyczące wyglądu (rozmiar czcionki, kolorystyka, szybkość i "gładkość" animacji, kontrast, cienie, efekty pozostawiane przez ruch kursora),
- wyróżnianie kolorami poszczególnych klas plików (muzyka, filmy, zdjęcia, dane wykonywalne, dokumenty),
- tagowanie plików i katalogów,
- wsparcie mechanizmu Drag&Drop,
- bezpośredni dostęp do menu kontekstowego Eksploratora Windows,
- skanowanie NTFS Alternate Data Streams,
- możliwość uruchamiania wielu projektów w oknie aplikacji,
- wbudowana konsola zawierająca szczegółowe logi,
- eksport raportów do plików tekstowych,
- możliwość zwiększania/zmniejszania ilości widocznych szczegółów,
- przetwarzanie wielowątkowe,
- wyświetlanie wolnych przestrzeni dyskowych,
- dobrze dobrane skróty klawiaturowe,
- interfejs działający z poziomu linii poleceń.

SpaceSniffer jest rozpowszechniany na zasadach licencji freeware. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum ZIP w dowolnej lokalizacji, a następnie uruchomić plik wykonywalny. Do paczki została dołączona bardzo dobra dokumentacja, składająca się z instrukcji szybkiego startu i kompletnego pliku pomocy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (27 głosów)

Strefa Download programu
SpaceSnifferSpaceSniffer 1.3.0.2
Wersja stabilna
1.58 MB | 2016-10-03

Ilość pobrań: 8405 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (8)
SpaceSniffer
avatararrow
~roben | 2016.06.03 07:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nic z tego nie rozumiem powyskakiwali kolorowe kafelki i co z tym robic
SpaceSniffer 1.3.0.1
avatararrow
MaTi | 2016.03.02 21:47
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy program w tej kategorii !! Polecam wszystkim !! Bardzo dobrze wykonuje zadanie do którego został stworzony. Oceniam na 5!
SpaceSniffer 1.3.0.0
avatararrow
Garu | 2014.11.14 10:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest nowa wersja 1.2.0.2
Od dziś...
SpaceSniffer 1.2.0.1
avatararrow
Garu | 2014.08.11 02:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobrze mieć podgląd, ile zajmują foldery z plikami na dysku.
Spacesniffer ma jednak dziwne braki. Na moim starym pc z XP, na systemowym dysku C, spacesniffer pokazuje 3.7GB i potem wszystko, co zajmuje te 3.7GB.
Klikając w C, podliczając wszystkie foldery i pliki, wychodzi mi 4.5GB (ukryte, ukryte chronione pliki i foldery).
Przed otwarciem systemowej partycji C, najeżdżając kursorem, wyświetla się, że dysk ma zajęte 6GB.

Rozumiem, że SP3, framework, aktualizacje i garść aplikacji wskazują na dużo więcej, niż 3.7GB, licząc z systemem. Byłoby z 9GB, ale po aktualizacjach używam Odkurzacza. Też mogę pojąć, że explorer.exe liczy dodatkowo zainstalowane aplikacje z lokalizacją na partycji D, które na C mają foldery ustawień. Tego jest niemało, bo office i wiele programów. Więc razem te 6GB zajętego na C jest prawdopodobne, ale nie 3.7, co policzył spacesniffer.

To teraz niech ktoś mi wyjaśni, na co spacesniffer jest ślepy. Czego niedowidzi. Sam windows i pagefile, to już daje te 3.7GB, a fizycznie mam dużo więcej.

SpaceSniffer 1.1.4.0
avatararrow
~dot | 2012.11.16 17:44
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kiedyś zastanawiałem się po co w ogóle taki program, co on daje. Po wymianie dysków na większe, po trzy letnim instalowaniu czegokolwiek gdziekolwiek (wiadomo tyle miejsca po co usuwać) okazało się że partycja systemowa jest zapchana i co dziwne zaraz zabraknie mi miejsca. I teraz bądź człowieku mądry i zgaduj co na jakiej partycji, ile zajmuję. I teraz do mnie dotarło że jednak program się przyda xD.
SpaceSniffer 1.1.4.0
avatararrow
~Grazka | 2012.04.07 19:13
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zaczelam go uzywac i wydaje mi sie wspanialy. Juz sam fakt, ze nie trzeba go instalowac, mowi za siebie. Maly, a tak duza prace wykonuje. Jeszcze go nie znam dobrze, ale wiem, ze ukrywa swoje duze mozliwosci. Dziekuje bardzo za mozliwosc sciagniecia go tutaj. Bede czesciaj zagladac. Pozdrawiam serdecznie.1+3
SpaceSniffer 1.1.4.0
avatararrow
~orimar11 | 2011.08.20 01:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
doskonały programik.Gorąco polecam.
avatararrow
~Pasjonat Leona Wachholza | 2009.07.22 22:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niebywale ciekawy program-wlaczylem i patrze jak sie dane pozycje graficznie powiekszaja.Swietnie ten program skonstruowali-bardzo ciekawy i funkcjonalny.Pomocny tym wszystkim,ktorzy maja mnostwo roznych rzeczy na komputerze,lecz traca z czasem rozeznanie,gdzie co jest i ile miejsca zajmuje.Super rzecz-polecam ja innym.Dziekuje takze wlascicielom portalu programosy za jego umieszczenie w portalu.