w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 388
Wszystkich postów: 938191
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

RoboTask 10.0.0.0


RoboTask to program służący do tworzenia specyficznych zadań oraz ich automatycznego wykonywania. Narzędzie sprawdza się świetnie w automatyzacji prostych jak również skomplikowanych czynności, przeprowadzanych na naszym komputerze. Przy pomocy RoboTask możemy sterować np. systemem i programami, pracą na plikach, pocztą e-mail, przeglądaniem internetu, łącznością z serwerem oraz wieloma innymi zadaniami.

Gdy uruchomimy zaprojektowane przez nas zadanie, program nie tylko wykona rozmaite czynności, ale pozwoli także na automatyczną, powtarzalną działalność w ustalonych przez użytkownika porach lub okolicznościach (np. gdy nawiązaliśmy połączenie z Internetem, płyta DVD została nagrana, otworzyliśmy plik tekstowy, itd.). Zadania RoboTask mogą mieć wysoką złożoność i zawierać m.in. instrukcje warunkowe, pętle, zmienne niestandardowe oraz inne zaawansowane funkcje. Dostępne jest nagrywanie wszystkich naszych zachowań i na ich podstawie sporządzanie makr, gotowych do wykonywania przez program (Macro Recorder). Program pozwala również na tworzenie plików wsadowych. RoboTask może działać jako usługa, wówczas realizowanie zadań odbywa się nawet wtedy, gdy dany użytkownik nie jest zalogowany.

Lista wybranych funkcji programu:

• uruchamianie aplikacji i otwieranie dokumentów,
• wykonywanie automatycznych kopii zapasowych,
• powiadamianie o jakichkolwiek zmianach w określonych folderach,
• zamykanie systemu i komputera wobec dowolnie wybranego zdarzenia,
• operacje na plikach i folderach (kopiowanie, wycinanie, przenoszenie, zmienianie nazw),
• współpraca z serwerami FTP i Web (pobieranie, wysyłanie danych, itp.),
• wysyłanie e-maili z załącznikami plikowymi,
• zatrzymywanie i uruchamianie usług NT (pracujących w tle, niezależnie od zalogowania się danego użytkownika),
• wysyłanie tzw. WinPopup’ów (wiadomości sieciowych na dany adres IP lub broadcast),
• funkcja budzika.

Interfejs graficzny RoboTask jest dość przyjemny wizualnie, nie ma tu miejsca na przepych, zachowano jednak przyzwoity styl, odpowiedni dla użytkowej aplikacji. Okno dzieli się na cztery obszary: pasek narzędzi, listę dostępnych zadań, drzewko folderów z nimi, a także log programu. Pasek narzędzi pozwala w prosty sposób na tworzenie, zarządzanie i przeszukiwanie zadań. W liście możemy kontrolować zadania już bardziej szczegółowo, dostępna jest funkcja ich edycji. Drzewko umożliwia grupowanie zadań w specjalnych folderach (zadania działające, proste, skomplikowane, można tworzyć i usuwać foldery). Log informuje nas o wszystkich procedurach wykonywanych przez aplikację. Najważniejsze w programie są okienka tworzenia nowego zadania albo edycji któregoś z dostępnych. W okienku możemy zdefiniować wszystkie czynności, które zrealizuje program, ustalić automatyczne działanie i cykliczność, nagrać makra, podać zmienne itp.

Obsługa aplikacji staje się bardziej wymagająca wraz z poziomem zaawansowania tworzonych zadań. Z kreacją najprostszych z nich poradzi sobie właściwie każdy, ze skomplikowanymi tylko osoby o znacznej wiedzy informatycznej. RoboTask, ze względu na ogromną liczbę swoich możliwości, powinien jednak zadowolić wszystkich użytkowników, znacznie ułatwiając im automatyzację.

Uwaga!
Istnieje odmiana programu - RoboTask Lite. Jest ona zupełnie darmowa, ale pozbawiona wielu możliwości. Szczegóły można znaleźć na stronie producenta.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni. Zakupu pełnej wersji aplikacji można dokonać na stronie producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
RoboTaskRoboTask 10.0.0.0
Wersja stabilna
169.01 MB | 2024-05-25

Ilość pobrań: 610 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
RoboTask