w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 94
Wszystkich postów: 904067
Wszystkich tematów: 127431

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6367 dni

MacroX 3.1 Build 0


MacroX to program przeznaczony do automatyzacji zadań. Aplikacja pozwala na wykorzystanie makr, które automatycznie wykonują rozmaite operacje w systemie, bez konieczności ingerencji użytkownika. Dzięki narzędziu nie musimy tracić czasu na realizację powtarzalnych i nudnych czynności, zaś nasza uwaga zostaje skoncentrowana jedynie na zadaniach wymagających interakcji.

W programie można korzystać z gotowych makr, tworzyć nowe makra, a także edytować te już istniejące. W wypadku stosowania makr przygotowanych przez twórcę, aplikacja nie wymaga wiedzy programistycznej. Wystarczy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszki na określonym zadaniu z listy gotowych makr i podać odpowiednie parametry, wówczas makro zostanie wprowadzone do edytora skryptów i będzie można je uruchomić za pomocą przycisku Play. MacroX pozwala na łączenie ze sobą dowolnej ilości makr i wykonywanie ich w pojedynczym zadaniu, należy jednak zwrócić uwagę, aby nie były one ze sobą sprzeczne. Wykonywanie zadań zatrzymujemy przy użyciu przycisku Stop. Możliwa jest również kontrola działania makr za pomocą skrótów klawiaturowych. W programie skorzystamy zarówno z makr uruchamianych lub zatrzymywanych poprzez Play/Stop, jak i włączanych bądź wyłączanych po wciśnięciu wybranego klawisza, zajściu określonego zdarzenia lub upłynięciu określonej ilości czasu. Makra mogą być wykonywane jednokrotnie, wielokrotnie lub działać w pętli.

Narzędzie potrafi również nagrywać czynności wykonywane przez użytkownika i na ich podstawie tworzyć makra, które będą realizować te same akcje automatycznie. W ustawieniach rekordera można określić, czy mają zostać nagrane przerwy pomiędzy wciśnięciami klawiszy, rzeczywisty czas naszych akcji, ruchy myszki (można pomijać określoną liczbę ruchów), pozycja i rozmiar okna, a także czas potrzebny na pojawienie się okna danej aplikacji. Niestety, rekorder nie wydaje się działać do końca prawidłowo i dość często makra tworzone za jego pomocą nie odpowiadają naszym czynnościom.

Właściwie MacroX może zautomatyzować każdy rodzaj operacji, wybrane zadania to m.in.: symulacja określonych akcji klawiatury i myszki (wciśnięcia klawiszy, ruchy myszki, kliknięcia przycisków myszki), wprowadzanie treści w edytorze tekstu czy formularzach aplikacji, uruchamianie programów, dokumentów i dowolnych plików, operacje na plikach, otwieranie stron internetowych, oczekiwanie na okna aplikacji, tworzenie zrzutów ekranu, oczekiwanie na pojawienie się zmiany na ekranie, odtwarzanie i nagrywanie plików audio, zamykanie i ponowne uruchamianie systemu (np. gdy skończy się pobieranie aktualizacji), pobieranie plików, wysyłanie plików na serwer FTP, odczytywanie plików i ich zapisywanie.

W edytorze skryptów można zmodyfikować istniejące albo stworzyć nowe makra. Korzystamy przy tym z w miarę prostego języka skryptowego, opartego na Visual Basic .NET. Edytor oferuje mechanizm kart oraz koloryzację i wyróżnianie składni. Oprócz używania typowych funkcji edycyjnych, możliwe jest dostosowywanie ustawień edytora odnoszących się do zawijania wierszy, podświetlania odnośników URL, przenoszenia tekstu do edytora za pomocą metody przeciągnij i upuść, wyświetlania pasków przewijania, użycia tzw. white space, zastosowania modyfikatora i separatora linii, kontrolowania marginesów i marginesów na oprawę (tzw. gutter), pokazywania numerów kolejnych linii, wyboru rodziny i rozmiarów czcionki, decydowania o kolorze, pogrubieniu, kursywie i podkreśleniu poszczególnych elementów języka skryptowego i tekstu, zapisywania własnych profili kolorystycznych dla elementów języka i tekstu, zezwalania by karetka wychodziła poza linię i poza ostatni znak tekstowy w pliku, przechodzenia do następnej linii za pomocą prawego przycisku myszki, zastosowania outliningu kodu, kontrolowania rozmiarów kart i odstępu pomiędzy nimi, a także ustalania skrótów klawiaturowych dla całego szeregu akcji.

Szata graficzna programu została wykonana na przyzwoitym poziomie, interfejs jest nowoczesny i posiada przyjemny wygląd. Mniej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z gotowych makr, tworzenie i edycja skryptów wymaga chociaż podstawowej wiedzy z dziedziny programowania. W Wiki dostępnej w witrynie twórcy narzędzia można zapoznać się z poradami dla początkujących oraz listą funkcji MacroX5, a także przeczytać krótki kurs Visual Basic .NET.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Ograniczenia!
W wersji Demo narzędzie nie pozwala na zapisywanie stworzonych lub zmodyfikowanych makr. Po nabyciu pełnej wersji programu, możliwy jest zapis makr do plików .m5 (natywny format) oraz plików EXE, które można uruchamiać bez działającego MacroX. Program zakupimy za pośrednictwem witryny jego twórcy.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MacroXMacroX 3.1 Build 0
Wersja stabilna
2.36 MB | 2015-09-16

Ilość pobrań: 166 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
MacroX