w
googluj

PNGGauntlet 3.1.2.0


PNGGauntlet to niewielkie narzędzie do kompresji grafiki w formacie PNG (Portable Network Graphics). Aplikacja pozwala na zredukowanie wielkości plików bez utraty jakości obrazu - opiera się na cenionym oprogramowaniu, takim jak PNGOUT, OptiPNG czy DeflOpt. PNGGauntlet będzie szczególnie przydatny w zastosowaniach, w których istotny jest rozmiar danych - na przykład podczas publikowania zdjęć w Internecie.

Obsługa programu jest bardzo prosta. W górnej części okna znajduje się pole, w którym wskazujemy katalog docelowy, natomiast pozostałą przestrzeń zajmuje lista plików do przetworzenia. Nowe pozycje możemy dodać na dwa sposoby - za pomocą standardowego okna dialogowego lub metody Drag&Drop. Kompresja rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku "Optimize!". Aplikacja działa dosyć długo, dlatego warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Po zakończeniu pracy, możemy zapoznać się z pierwotnym i nowym rozmiarem pliku oraz procentowym zyskiem.

PNGGauntlet posiada panel konfiguracyjny, w którym dostosujemy działanie algorytmów do własnych potrzeb. W łatwy sposób zmienimy poziom optymalizacji pliku, głębię i paletę kolorów, rodzaj stosowanego filtra, poziom priorytetu procesora i inne parametry.

Uwaga!
Program pozwala na wczytywanie plików graficznych o rozszerzeniach JPEG, GIF, TGA, BMP, PCX - zostaną one przed optymalizacją skonwertowane do formatu PNG. W niektórych przypadkach wynikowe pliki mogą mieć większy rozmiar. Aby wymusić konwersję, należy zaznaczyć opcję "Always convert files to PNG even if it would make them larger".

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PNGGauntletPNGGauntlet 3.1.2.0
Wersja stabilna
0.88 MB | 2012-08-22

Ilość pobrań: 319 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
PNGGauntlet