w
googluj

ShiftN 4.0


ShiftN to aplikacja do poprawiania perspektywy zdjęć. Program przyda się do korygowania fotografii wykonanych pod nieprawidłowym kątem - szczególnie dobrze sprawdza się w optymalizacji grafik przedstawiających obiekty architektoniczne oraz wnętrza.

Proces obróbki plików graficznych jest bardzo prosty. Pierwszy etap polega na wczytaniu zdjęć, które chcemy zmodyfikować - program obsługuje najpopularniejsze formaty, w tym: JPEG, BMP, TIFF, PNG. Po załadowaniu obrazka możemy zapoznać się z jego podglądem oraz odczytanymi informacjami EXIF i IPTC. Kolejnym krokiem jest zastosowanie automatycznej korekcji perspektywy. Przetwarzanie trwa kilka sekund i w większości zastosowań sprawdza się bardzo dobrze. Jeśli jednak rezultaty nas nie zadowalają, możemy skorzystać z opcji wyłączenia wybranych linii (wystarczy na nie kliknąć lewym przyciskiem myszy) oraz ponownej optymalizacji (przycisk Re-optimize) lub też ręcznej konfiguracji parametrów obróbki (przesunięcie, kąt obrotu, rozproszenie). Po zakończeniu pracy, wyniki możemy zapisać na dysku twardym.

ShiftN posiada kilka opcji konfiguracyjnych, które pozwolą na dostosowanie działania aplikacji do potrzeb użytkownika. W panelu dotyczącym plików wynikowych możemy wybrać interesujące nas formaty wyjściowe, a także zmienić inne właściwości (obsługa resamplingu, automatyczne przycinanie i wyostrzanie zdjęć, kolor tła, przyrostek nazwy pliku). Kolejne opcje znajdziemy w oknie Parameter. Określimy w nim działanie algorytmów (minimalna długość linii, kontrast, odczytywanie danych EXIF, poziom korekcji i inne).

Ważną funkcją programu jest tryb przetwarzania wsadowego. Pozwala on na automatyczne zmodyfikowanie zbioru zdjęć na podstawie wcześniej zdefiniowanych ustawień. Co ciekawe, aplikację można także wywołać z poziomu linii poleceń.

Narzędzie jest rozpowszechniane bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Do paczki instalacyjnej została dołączona krótka, aczkolwiek przystępna instrukcja obsługi.

Uwaga!
Za pomocą przycisków "Page Up" oraz "Page Down" przełączamy się pomiędzy widokiem zdjęcia przed i po obróbce.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
ShiftNShiftN 4.0
Wersja stabilna
4.71 MB | 2013-06-29

Ilość pobrań: 956 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
ShiftN