w
googluj

SmillaEnlarger 0.9.0


SmillaEnlarger to bezpłatny, lekki program do powiększania zdjęć. Aplikacja przyda się do przeprowadzenia podstawowej obróbki w tym zakresie - zmodyfikowane fotografie są przetwarzane za pomocą algorytmów wyostrzających obraz oraz usuwających szumy i przekłamania. Aplikacja nie posiada zbyt rozbudowanej funkcjonalności, dzięki czemu przypadnie do gustu początkującym użytkownikom komputera.

Proces modyfikacji fotografii składa się z kilku zasadniczych kroków. Na początku pracy z narzędziem, należy oczywiście wczytać zdjęcie z dysku lub zewnętrznego nośnika - możemy to zrobić za pomocą okna dialogowego, metody Drag&Drop lub rozwijanej listy. Program obsługuje pliki graficzne w formatach: JPEG, PNG, BMP, TIFF, PPM. Następnie należy przyciąć obraz do preferowanego przez nas rozmiaru. W tym przypadku możemy skorzystać z możliwości manualnego wybrania obszaru zdjęcia lub też automatycznego dopasowania obrazu do zadanych współczynników (poziom powiększenia, szerokość, wysokość, maksymalne rozmiary itd.)

Najważniejszym etapem jest wybranie algorytmu optymalizacji - do dyspozycji mamy 4 predefiniowane zestawy ustawień oraz możliwość ręcznej specyfikacji parametrów, takich jak poziom wyostrzania czy czułość usuwania szumów. Przed rozpoczęciem przetwarzania możemy skorzystać z funkcji podglądu wynikowego obrazu.

Kolejnymi istotnymi cechami narzędzia są: możliwość obsługi z poziomu linii poleceń, przechowywanie logów z wykonanych operacji, kolejka zadań (wykonywanie operacji na zbiorach fotografii w sposób zautomatyzowany), tryb wyświetlania interfejsu w wersji uproszczonej (bez dodatkowych opcji konfiguracyjnych), możliwość wklejania zdjęć ze schowka.

Projekt jest rozpowszechniany na zasadach Open Source (licencja GNU GPL) - posiada otwarty kod źródłowy i wydania dla najpopularniejszych systemów operacyjnych. SmillaEnlarger nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować archiwum ZIP w dowolnym katalogu na dysku twardym. Do program została dołączona krótka dokumentacja, opisująca w jaki sposób obsługiwać wybrane funkcje.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SmillaEnlargerSmillaEnlarger 0.9.0
Wersja stabilna
6.65 MB | 2012-10-09

Ilość pobrań: 1355 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
SmillaEnlarger