w
googluj
pl

Look 'n' Stop Firewall 2.07


Look 'n' Stop Firewall to niewielka aplikacja pełniąca rolę zapory sieciowej, mimo swojej lekkości oferująca jednak zaawansowane funkcje filtrowania połączeń. Program obsługuje także protokół IPv6. Po instalacji zapory wczytywany jest domyślny zestaw filtrów ruchu sieciowego, oczywiście zawsze możemy dodać własne reguły lub edytować te już istniejące. Kontrola dotyczy pakietów transferowanych w obie strony poprzez TCP, UDP, ICMP/ICMPV6, IGMP, pakietów ARP oraz wszystkich innych, korzystających z pozostałych protokołów. Aplikacja filtruje także połączenia sieciowe tworzone przez aplikacje zainstalowane na naszym komputerze. W tym wypadku nie istnieje żaden zestaw gotowych reguł i musimy sami decydować o zasadach blokowania kolejnych programów, dodając filtry manualnie lub czekając, aż dana aplikacja będzie próbowała nawiązać połączenie. Podczas próby nowego połączenia, nieuwzględnionego jeszcze w liście filtrów, zapora poinformuje nas o tym fakcie poprzez wyskakujące okienko lub sygnał dźwiękowy. Okienko pojawia się najczęściej w wypadku połączeń sieciowych którejś z zainstalowanych aplikacji, możemy zdecydować w nim o blokowaniu lub dopuszczeniu programu do sieci.

Look 'n' Stop Firewall notuje wszystkie próby połączeń w swoim dzienniku, pozwalającym na ustalenie reguł dla określonych serwerów i klientów, a także dającym wgląd we właściwości pakietów przeznaczonych do transmisji. Wyświetlane są adresy IP, nazwy DNS i porty związane z każdym pakietem, można także śledzić za pomocą traceroute komputery próbujące wejść z nami w kontakt, jak również odczytać wpisy WHOIS dla ich adresów IP. Opcje zaawansowane zapory pozwalają m.in. na zastosowanie tzw. tamy, przeciwdziałającej atakom typu flooding, włączenie stanowej inspekcji pakietów TCP, utrzymanie filtra sieciowego po zamknięciu Firewalla oraz kontrolowanie łączności sieciowej programów po zakończeniu ich działania. Dodatkowo w aplikacji można wykorzystać kilka wtyczek, które pomogą w uzyskaniu informacji o adresach IP poprzez aplikacje zewnętrzne (np. SmartWhois, VisualRoute), dadzą dostęp do jeszcze bardziej zaawansowanej edycji reguł zapory, a także umożliwią dokładniejszą analizę pakietów ARP. Pluginy, wraz z opisem sposobu ich instalacji, można znaleźć na stronie producenta.

Szata graficzna programu niestety nie prezentuje się zbyt efektownie, interfejs posiada zdecydowanie użytkowy wygląd, właściwie jest on po prostu przestarzały. Z bardziej zaawansowaną konfiguracją zapory poradzą sobie jedynie osoby mające większe pojęcie o zasadach funkcjonowania połączeń sieciowych. Wszystkich użytkowników mogą denerwować sygnały dźwiękowe, powiadamiające bardzo często o próbach nowych połączeń, na szczęście ustawienia Firewalla pozwalają na wyłączenie tego irytującego dźwięku. W dziale FAQ, dostępnym na stronie producenta, można zapoznać się z dość szczegółowymi instrukcjami, dotyczącymi obsługi aplikacji.

Uwaga!
Wersja 64 bitowa programu działa jedynie w systemach Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 30 dni, później konieczny jest zakup płatnej licencji na stronie producenta.

Wymagania!
Biblioteki C++ Runtime 2005 albo wyższa wersja. Program sam pobierze je z sieci podczas instalacji, o ile będzie aktywne połączenie z Internetem. Łączność z siecią jest również konieczna do ściągnięcia polskiej translacji programu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (11 głosów)

Strefa Download programu
Look 'n' Stop FirewallLook 'n' Stop Firewall 2.07
Wersja stabilna 32-bitowa
1.13 MB | 2013-10-08
Look 'n' Stop Firewall 2.07
Wersja stabilna 64-bitowa
1.17 MB | 2013-10-08

Ilość pobrań: 1003 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Look 'n' Stop Firewall
avatararrow
~vintyg | 2015.03.12 17:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
tylko trial
Look 'n' Stop Firewall 2.07