w
googluj

Live for Speed S3 6K


Live for Speed - to symulator wyścigów samochodowych online, którego twórcy kierowali się bardzo prostą filozofią - chcieli stworzyć grę, która z maksymalnym realizmem odda mechanikę jazdy samochodem, a przy tym nie będzie zawierała żadnych ułatwień dla gracza. Gra jest cały czas udoskonalana.

Esencją Live for Speed są wyścigi z innymi graczami przez internet, ale zanim do tego dojdziemy, warto poćwiczyć jazdę w trybach dla pojedynczego gracza. Pierwszy to samouczek, który przy pomocy kilkunastu lekcji przybliży nam techniki jeżdżenia samochodem wyścigowym, a także nauczy nas zasad panujących na zawodach. Po jego skończeniu będziemy wiedzieli na przykład jak powinno się poprawnie wyprzedzać. Wiedza ta przyda się z pewnością w pojedynkach z graczami online, a może nawet w trakcie zawodów. Poza samouczkiem, możemy zmierzyć się w wyścigu ze sztuczną inteligencją, której poziom umiejętności możemy dostosowywać do siebie. Możemy też ścigać się z czasem i bić swoje własne rekordy.

Twórcy Live for Speed chwalą się, że każde koło w naszym pojeździe symulowane jest oddzielnie, więc każde ma inny wpływ na naszą jazdę. Zalecają też, aby do jazdy używać kierownicy. Tak jak w innych symulatorach klawiatura nie nadaje się do sterowania, bo nasz kierowca zbyt gwałtowanie reaguje na wciśnięcie klawisza, co może bardzo łatwo zakończyć się poślizgiem i utratą ogromnej ilości czasu. Dla graczy, którzy nie posiadają kierownicy, jest możliwość sterowania myszką, która jest całkiem niezłym kompromisem. Dzięki temu mamy kontrolę nad siłą skrętu, ale cały czas nie jest to najwygodniejsza opcja sterowania.

Podczas wyścigu, oprócz czasu, musimy kontrolować wiele innych czynników, takich jak: ilość paliwa w baku czy rodzaj opon jakie założymy. Gra dość realistycznie symuluje też system zniszczeń.

Poza realistycznym modelem jazdy, Live for Speed oferuje też całkiem estetyczną oprawę graficzną. Tak jak w innych grach tego typu została ona zepchnięta na drugi plan, ale mimo to potrafi cieszyć oczy. Na dobrym poziomie stoi również oprawa dźwiękowa, która bardzo wiernie oddaje odgłosy silników.

PEGI:

Wymagania!
•RAM: 256 MB
•CPU: 2 GHz
•GRAFIKA: karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Live for SpeedLive for Speed S3 6K
Wersja stabilna
418 MB | 2016-02-01

Ilość pobrań: 1028 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Live for Speed